UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міноборони Польщі спростувало поставки спецзасобів в Білорусь

Продаж озброєнь за кордон знаходиться під жорстким контролем в Польщі. А частина засобів і зовсім не виробляються в країні, розповів міністр.

Польща не продавала Білорусі жодних боєприпасів і не давала згоди на подібний експорт, сказав міністр оборони Маріуш Блащак.

"Польська збройова група", польські фабрики не виробляють боєприпаси такого роду. Може бути, ми маємо справу з якоюсь провокацією", - так польський міністр в ефірі Польського радіо прокоментував в четвер фотографії гільз з написом англійською мовою Made in Poland. Ці гільзи нібито знайшли в Мінську після стрілянини ОМОНу гумовими кулями по демонстрантах.

"Ще раз я категорично заперечую - ніякої згоди польського уряду на продаж амуніції в Білорусь не було", - заявив Блащак.

Польська газета Rzeczpospolita написала, що продаж озброєнь за кордон перебуває під жорстким контролем в Польщі. Для покупки у компанії повинно бути дозвіл на експорт від Мінрозвитку, яке проводить консультації в цьому зі спецслужбами та дипломатами з МЗС Польщі.

Напередодні президент Литви Гітанас Науседа заявив, що Євросоюз може направити офіційного представника в Білорусь для переговорів з владою. За його словами, саме Литва може стати посередником у переговорах між владою і опозицією.

Перед цим голови МЗС України, Литви і Польщі висловили готовність допомогти Білорусі в подоланні політичної кризи, а також закликали Алєксандра Лукашенка припинити насильство і звільнити затриманих.

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента країни, Алєксандр Лукашенко, який править країною з 1994 року, брав участь у них уже вшосте.

За даними офіційного екзит-полу (єдиного дозволеного в країні), Лукашенко отримав 79,7%, а кандидат від об'єднаної опозиції Світлана Тіхановська - 6,8%.

Голова ЦВК Білорусі Лідія Єрмошина, не чекаючи завершення підрахунку голосів, фактично оголосила Алєксандра Лукашенка переможцем виборів і закликала інших кандидатів «визнати свою поразку, привітати переможця і не хвилювати народ».

Після цього по всій Білорусі відновилися акції протесту, під час яких відбулися криваві зіткнення з силовиками. З різних міст країни надходили повідомлення про фальсифікації.

ОМОН застосував проти мітингувальників водомети, світлошумові гранати і гумові кулі. 

Тисячі людей були затримані і побиті силовиками, як мінімум двоє протестувальників загинули.

Євросоюз, США, НАТО і Рада Європи констатували, що вибори в Білорусі не були ні прозорими, ні демократичними, і закликали офіційний Мінськ поважати права і свободи громадян. 

Чи впаде режим Лукашенка за результатами вуличних протестів, читайте в статті Володимира Кравченка «Білорусь вимагає змін» для ZN.UA.