UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міноборони Латвії вважає скандал навколо Центробанку інформаційною кампанією з-за кордону

У відомстві зазначають, що схожі операції були перед виборами в США, Німеччині і Франції.

Міністерство оборони Латвії заявляє, що скандал навколо звинувачень голови Центрального банку країни в корупції, можуть бути частиною спланованої операції із дезінформації, направленої з-за кордону. Однак звідки саме, у відомстві не уточнили.

Як наголошується, ідентичні по структурі і виконанню кампанії були помічені перед виборами в США, Франції, Німеччині. Корупційний скандал у Латвії має на меті нанести удар по уряду і вплинути на вибори, що мають відбутися в жовтні.

Підозри у міністерства викликало масове поширення фотографії, на якій президент Банку Латвії Ілмар Рімшевіч зображений за столом в компанії декількох чоловіків. Один з них Дмитро Пильщиков, який був главою російського Науково-дослідного інституту інформаційних технологій, пов'язаного з російськими військовими структурами. Зазначається, що опублікований агентством Associated Press знімок доводить зв'язок Рімшевіча з Росією та з відмиванням російських грошей.

Міноборони зазначило, що під час перевірки фотографії в базі даних міжнародного фотоагентства Scanpix зроблено висновок, що знімок розміщений там 19 лютого 2018 року, а не в 2010 році, коли, як стверджується, була зроблена фотографія.

Крім того у відомстві наголосили, що історію підхопили не лише міжнародні новинні портали, які цікавляться зовнішньою політикою чи фінансовим сектором, а й іноземні сайти, які, зазвичай, не публікують про банківські чи фінансові проблеми і ніколи раніше нічого не повідомляли про Латвію. Зокрема, у міністерстві назвали такі сайти: India Everyday, Idaho Press, The North Platte Telegraph, Conservative Angle, The Fresno Bee,Last Minute Christmas.

Цей метод, як вважають у відомстві, дозволяє швидко поширити історію і гарантувати просування її в пошукових системах.

"Існує велика ймовірність того, що це широка інформаційна операція ззовні, і її ціль – показати Латвію, як ненадійного союзника і сприяти зниженню довіри до уряду країни. З досить великою часткою впевненості можна припускати, що це не кінець цієї інформаційної операції, і вона може продовжуватися з метою впливу на внутрішні справи країни і вибори в Сейм", - йдеться в повідомленні Міноборони.

Як повідомлялося, 18 лютого детективи Бюро з боротьби та запобігання корупції затримали президента Банку Латвії Ілмара Рімшевіча. Перед цим вони провели серію обшуків у центробанку і в помешканні його керівника, а самого Рімшевіча – допитували протягом декількох годин.

Наступного дня суд звільнив главу Банку Латвії під заставу 100 тисяч євро.

За даними латвійських медіа, слідство розглядає три злочини: вимагання хабара для посадової особи, вимагання групою осіб за попередньою змовою і посередництво при дачі хабара.

Зокрема, йдеться про вимагання високопосадовцями Банку Латвії хабара в одного з найбільших акціонерів Norvik Banka росіянина Григорія Гусельникова.

20 лютого президента Банку Латвії Ілмара Рімвшевіча відсторонили від виконання посадових обов'язків на час проведення розслідування.

На думку журналістів видання Financial Times, банківська криза Латвії кидає тінь на її фінансовий сектор. Йдеться не лише про звинувачення голови центрального банку Латвії Ілмара Рімшевіча в хабарництві. Третій найбільший кредитор країни ABLV Bank зіштовхнувся з великими проблемами після того, як США звинуватили його у порушенні режиму санкцій і відмиванні грошей.