UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міністри і син Лукашенка потрапили під санкції ЄС

До  санкційного списку включили 78 фізичних та вісім юридичних осіб, що підтримують режим білоруського диктатора.

Європейський Союз запровадив санкції проти 78 фізичних та восьми юридичних осіб, причетних до підтримки диктаторського режиму Олександра Лукашенка і порушення прав людини в Білорусі. До санкційного списку включили, в тому числі членів родини диктатора.

«Рада ЄС сьогодні вирішила запровадити обмежувальні заходи проти 78 білоруських громадян і восьми організацій... Це рішення прийнято у зв'язку з ескалацією ситуації з серйозними порушеннями прав людини у Білорусі і жорстким придушенням громадянського суспільства, демократичної опозиції та журналістів», - йдеться в заяві, опублікованій на сайті Ради ЄС у понеділок, 21 червня.

Санкції вводяться з метою тиску на режим Лукашенка, щоб підштовхнути його до інклюзивної діалогу з опозицією і змусити припинити репресії.

Рішення вже опубліковано в офіційному журналі ЄС і набуло чинності.

Санкції передбачають заморожування активів фігурантів на території ЄС і заборону на в'їзд до Євросоюзу.

У санкційногь списку цього разу потрапили:

Під санкції також потрапили судді з Мінська та інших білоруських міст, високопосадовці столичної міліції.

Після розширення санкційних списків ЄС у них тепер фігурують 166 фізичних та 15 юридичних осіб, пов'язаних із режимом Лукашенка. У тому числі його старший і середній сини Віктор і Дмитро.

Читайте також: Лідери G7 закликали Лукашенка провести вільні вибори і пообіцяли йому нові санкції

Велика Британія і США також розширили санкції проти режиму Лукашенка.

Минулого тижня посли країн Європейського Союзу  схвалили персональні санкції проти низки білоруських громадян і підприємств за викрадення літака Ryanair з журналістом Романом Протасевичем на борту, а також за політичні репресії режиму Олександра Лукашенка.

Докладніше про те, що означає викрадення білоруськими силовиками опозиціонера Романа Протасевича, яким може бути покарання Європи для диктатора, котрий загрався, і що слід робити Україні у ситуації, що склалася, читайте в статті Володимира Кравченка “Зона, заборонена для польотів” у ZN.UA.