UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міністри фінансів країн G7 не змогли домовитися про єдину стратегію обмежень на російську нафту

На зустрічі в Німеччині обговорювалися вторинні санкції та інші способи обмеження нафтових доходів РФ.

Міністри фінансів та голови Центробанків країн G7 не змогли домовитися про єдину стратегію щодо скорочення імпорту російської нафти, визнала глава Мінфіну США Джанет Єллен, повідомляє Інтерфакс-Україна.

За її словами, на зустрічі міністрів фінансів країн G7 в Німеччині обговорювалися вторинні санкції та інші способи обмеження нафтових доходів РФ за мінімізації впливу на ціни на енергоносії.

Вона додала, що ціль полягає в тому, щоб зберегти надходження частини нафти РФ на ринок, щоб не підвищувати світові ціни. Для цього можна було б створити «картель покупців» російської нафти, який визначав би максимальну ціну, що підлягає сплаті з метою обмеження доходів РФ.

«Багато людей, і я також, вважають це привабливим із загальноекономічного погляду, але насправді змусити це працювати складно, і всі ці питання не було опрацьовано», - заявила Єллен.

Повідомляється, що президент США Джо Байден зробить обмеження цін на нафту головною темою своєї поїздки до Азії, оскільки Вашингтон та союзники працюють над обмеженням одного з основних джерел доходів РФ під час її війни проти України.

За даними ЗМІ, лідери ЄС також планують підтримати обмеження цін на зустрічі у Брюсселі наприкінці травня, щоб обговорити війну РФ проти України.

«Європейці намагаються зрозуміти, що вони мають намір робити, і це переважно залежить від них самих. Їхня ключова мета - позбутися залежності від російської нафти протягом наступного року, і, я думаю, вони готові розглянути способи скорочення російських доходів», - додала Єллен.

Водночас, за словами Єллен, виконання цього завдання ускладнюється вирішенням питання про те, як забезпечити, щоб частина нафти РФ надходила на ринок для стримування глобальних цін на паливо.

За даними Bloomberg, «обмеження цін все ще далеке від того, щоб стати реальністю, але є частиною зусиль тиску на РФ без запровадження санкцій проти покупців російських енергоносіїв».

Читайте також: Поряд із ембарго на російську нафту важливо зупинити її транспортування суднами під прапорами країн Євросоюзу – Офіс президента

Раніше повідомлялося, що деякі країни Європейського Союзу готові відкласти нафтове ембарго для Росії на невизначений термін через принципову позицію Угорщини, яка відмовляється підтримувати санкції проти держави-агресора. У ЄС вважають, що це прискорить запровадження шостого санкційного пакета хоча б в обмеженому обсязі.

Питання обмеження експорту енергоносіїв з Російської Федерації активно дискутується до ЄС та одностайності у тому, яке ж рішення ухвалити, поки що немає. Чи буде затверджено пункт про повне ембарго на російський газ у наступному пакеті санкцій Заходу? Чому Європа стала залежною від РФ? Про це та інше у матеріалі Михайла Гончара «Європа в енергетичній пастці Росії: як подолати залежність?».