Міністр юстиції Раніл Джаявардена подав у відставку через угоду щодо Brexit. За його словами, "угода не забезпечує хороші й справедливі умови виходу Великої Британії з ЄС". Раніше про відставку заявили міністр у справах Північної Ірландії Шейлеш Вара, міністр щодо Brexit Домінік Рааб і міністр праці і у справах пенсій Естер Маквей.
Парламентери щодо Brexit Євросоюзу та Великої Британії 13 листопада погодили текст угоди. Основний документ становить 585 сторінок. Угода передбачає "м'який" сценарій виходу Британії з ЄС. Як зазначає видання The Guardian, договір, розроблений урядом Мей, ще не вирішує основну проблему Brexit - про єдиний сухопутнийкордон Великої Британії і ЄС, що розташований між Ірландією і Північною Ірландією. Представники ірландської Демократичної юніостської партії критикували Мей за порушення її обіцянки не дозволити Північної Ірландії бути відокремленою від решти королівства. Вони висловилися проти митного кордону в Ірландському морі, як і будь-якого іншого кордону. Аналітики зазначали, що колізія щодо статусу Північної Ірландії в певний момент неминуча.
В тексті угоди зазначається, що сторони докладуть зусиль для укладення торговельної угоди до 1 липня 2020 року, тобто за півроку до закінчення перехідного періоду. Якщо цього не відбудеться, перехідний період може бути продовжений на невизначений час. Торговельна угода передбачає створення єдиної митної території між ЄС і Великою Британією, що дозволить зберегти ірландський кордон відкритим. Після закінчення перехідного періоду також повинна бути створена арбітражна комісія для врегулювання спорів між сторонами. При цьому будь-які питання, що стосуються законодавства ЄС, все одно повинні вирішуватися Європейським судом.
До кінця перехідного періоду Велика Британія повинна виконувати свої фінансові зобов'язання за внесками до бюджету ЄС, отже до 2021 року Лондон заплатить Брюсселю майже 30 мільярдів євро, по 14.8 мільярдів на рік.
Очікується, що угоду буде розглянуто на позачерговому саміті Євросоюзу в Брюсселі 25 листопада. Крім схвалення Європарламенту, документ мають затвердити всі країни ЄС, а також британський парламент.
Раніше повідомлялося, що 11 з 25 міністрів уряду Мей виступили проти її плану Brexit. Головний політичний кореспондент видання The Telegraph повідомив, що 2 британських міністратакож підуть у відставку. З посади підуть міністр міжнародного розвитку Пенні Мордонт і міністр праці і пенсій Естер Макві.
Через Brexit у відставку пішли вже кілька британських міністрів, в тому числі головний парламентер щодо виходу Британії Девід Девіс і глава МЗС Борис Джонсон - прибічники "жорсткого" Brexit, у той час як прем'єр Тереза Мей надала перевагу "м'якому" виходу королівства з ЄС.
Нагадаємо, 12 липня уряд Мей представило свій план щодо Brexit. Мінфін Британії передбачив понад трьох мільярди доларів, прораховуючи різні сценарії Brexit.