Міністр оборони Литви Арвідас Анушаускас заявив, що Amnesty International не вперше ігнорує міжнародне право, коментуючи звіт організації про методи оборони ЗСУ в межах міст.
Відповідне повідомлення він оприлюднив у своєму Twitter.
"Ця спроба виправдати дії Росії позначила цю організацію надовго", - підсумував Анушаускас.
Україна виступила проти доповіді Amnesty International про використання українськими солдатами шкіл і будинків на передовій під час війни з російськими військами, які вторглися 24 лютого.
«Деякі з тверджень, зроблених у цьому звіті Amnesty International, у певному сенсі вірні… у деяких місцях, близьких до лінії фронту, українські солдати влаштувалися у міських районах і використовували, наприклад, школи», — пояснює Гулівер Крегґ із FRANCE 24.
Але ви повинні пам'ятати, що ці українські сили захищають саме ці міські райони від спроб Росії їх окупувати. Тож з погляду українського військового командування вони дійсно не мають іншої альтернативи, окрім як бути всередині цих міст і сіл, і тому питання, де житимуть солдати?».
У звіті Amnesty йдеться про те, що «міжнародне гуманітарне право свідчить, що така тактика дозволена, якщо є гостра військова необхідність».
Британське видання The Times після скандального звіту назвало Amnesty International "пропагандистами Путіна".
На тлі скандалу голова Amnesty International в Україні Оксана Покальчук звільнилася з української філії міжнародної правозахисної організації. У самій організації вибачилися, проте заявили, що не відмовляться від викладених у ньому висновків про «небезпеку», на яку мирних жителів наражають у ЗСУ.