У своєму першому міжнародному виступі після вторгнення Росії в Україну міністр оборони Китаю Вей Фенхе заявив, що прагнення незалежності Тайваню - це "шлях до смерті". Попри те, що США заявили, що не підтримують незалежність Тайваню, Вей Фенхе раніше говорив, що якщо Тайвань оголосить свою незалежність від Китаю, Пекін безперечно почне війну.
Від Тайваню до України, в явних або виразах, Вей в неділю націлився на Вашингтон, подвоїв готовність китайських військових до війни та дотримувався тонко прокремлівської лінії Пекіна. Жорсткі заяви - сюрприз навіть для деяких експертів з Китаю, які брали участь у конференції "Діалог Шангрі-Ла" у Сінгапурі - пролунали через день після того, як його американський колега Ллойд Остін назвав Китай джерелом нестабільності в Індо-Тихоокеанському регіоні, пише журнал Politico.
Важливо відзначити, що Вей змушений був заявити, що Китай "не постачав жодної зброї" Росії для ведення війни проти України. Він також неодноразово називав це “війною” під час сесії питань та відповідей, виходячи за рамки звичайного позначення “конфлікт”.
За словами міністра оборони Китаю, наслідки війни торкнулися України, Росії, Китаю, Європи та країни, яка приймає форум - Сінгапур. Він не назвав США, зазначає видання.
"Хто стоїть за цим [війною в Україні]? Хто отримує найбільшу вигоду?... Хто підливає олії у вогонь?", - сказав він.
Замість того, щоб просити Росію вивести війська, Вей сказав, що США і НАТО настав час поговорити з Росією, щоб "створити умови для якнайшвидшого припинення вогню".
Своє безкомпромісне послання Вей приберіг для Тайваню.
"Ті, хто домагається незалежності Тайваню в спробі розколоти Китай, безперечно ні до чого доброго не прийдуть. Ніхто і ніколи не повинен недооцінювати рішучість і здатність збройних сил Китаю захистити свою територіальну цілісність", - сказав він.
"Ми боротимемося за будь-яку ціну і боротимемося до самого кінця. Це єдиний вибір для Китаю", - додав глава китайського міноборони.
Вей додав, що це "шлях до смерті", якщо Тайвань проголосить незалежність від Китаю.
Докладніше про те, що Київ не дочекався підтримки Пекіна, але отримав у друзі Тайвань, читайте у статті Наталії Бутирської "Чому Китай не хоче, щоб Україна перемогла Росію".