Глава Мінфіну Греції Яніс Варуфакис в інтерв'ю Bloomberg заявив, що не має наміру погоджуватися на умови кредиторів.
"Я краще відріжу собі руку, ніж підпишу угоду, в якій не буде домовленості про реструктуризацію боргу", - сказав він.
Він також запевнив, що не буде залишатися на своєму посту, якщо греки на референдумі 5 липня підтримають політику жорсткої економії. Голосування в підтримку вимог кредиторів, на його думку, може призвести до відставки всього уряду та позачергових виборів.
"Можливо, доведеться змінити конфігурацію уряду, тому що деякі з нас не зможуть переварити це (підтримку економії греками – ред.)", - розповів Варуфакис.
У свою чергу прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас пообіцяв домовитися з кредиторами через 48 годин після референдуму.
Ціпрас уточнив, що проблеми, з якими стикаються греки через закриття банків, "не триватимуть довго" і додав, що йому "соромно" спостерігати за багатогодинними чергами біля банкоматів Греції. Винні в цьому, на його думку, партнери по єврозоні, які змусили Європейський центральний банк "заморозити" життєво важливе фінансування банків.
Згідно з даними опитування GPO майже половина греків хочуть проголосувати на референдумі за ухвалення угоди з кредиторами.
У МВФ заявили про невиплату Грецією 1,6 млрд боргу до 1 липня, у зв'язку з чим країна оголосила дефолт.
За останні кілька тижнів кредитори і грецький уряд обговорили найрізноманітніші пропозиції для досягнення угоди. Зокрема, обговорювалися різні суми допомоги, коригувалися терміни її надання та умови реформ. Як передавалося, влада Греції через місяці тиску кредиторів погодилися на компроміс реформ у соціальній сфері, на що кредитори також трохи пом'якшили свої вимоги. В кінцевому підсумку уряд Ціпраса відхилив і ці пропозиції.
Після цього Єврогрупа відмовилася продовжувати програму допомоги Греції до 5 липня (день референдуму).
В самій країні тим часом збираються багатотисячні протести: підтримку прийняття пропозицій кредиторів і проти них.