Сполучені Штати відмовили у видачі експортного сертифіката на продаж російських літаків Sukhoi Superjet 100 іранським компаніям-авіаперевізникам. Свою заборону Мінфін США обґрунтував тим, що більше 10% деталей літака - американського виробництва.
Іран уклав попередню угоду про купівлю 40 літаків SSJ-100 для місцевих авіакомпаній Aseman Airlines і Iran Air Tours. У Тегерані заявили, що при відсутності американського дозволу не може бути й мови про поставки літаків, а заміна деталей американського виробництва на російські займе занадто багато часу.
Нагадаємо, що в літаку Sukhoi Superjet 100 з боку США розроблені і виробляються системи електропостачання (Hamilton Sunstrand), вся гідравліка (Parker), колісно-гальмівний вузол (Goodrich). Sukhoi Superjet 100 - перший пасажирський літак, розроблений в Росії. Його виробництво почалося в 2011 році. Найбільшим замовником SSJ 100 є "Аерофлот".
Раніше повідомлялося, що російський "Світ Бізнес Банк" і 17 пов'язаних з ним юросіб потрапили в список санкцій США проти Ірану.
Відносини США та Ірану загострені на тлі взаємних погроз, односторонньому виході Трампа з Ядерної угоди та звинувачень в тому, що Тегеран таємно продовжує розробляти ядерну зброю, спроб голови Білого дому замінити іранську нафту для своїх союзників. Компанії-гіганти почали йти з Ірану ще до набуття чинності санкцій.
Як зазначає оглядач Віталій Федянін у своїй статті "Іранський прецедент Трампа", санкції США боляче вдарили по іранській економіці ще до офіційного введення їх в дію.