Міністр фінансів США Джек Лью заявив, що санкції є потужною політичною зброєю, але вони не повинні використовуватися "легковажно", передає Reuters.
"Ми не можемо ухилятися від застосування санкцій, оскільки це уповільнює зростання (економічне – ред.), але ми також не можемо застосовувати їх легковажно. Це серйозний крок, і це щось, що повинно бути збережено на випадок, якщо вони знадобляться в майбутньому", - сказав Лью.
За його словами, американські санкції еволюціонували від широкого ембарго – яке десятиліттями застосовувалося по відношенню до Куби – до більш точкових дій, на зразок тих, що були введені щодо конкретних галузей економіки Росії у відповідь на її агресію проти України.
"Вони націлені на центри влади, де приймаються рішення", - підкреслив Лью.
Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів у 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за підрив територіальної цілісності України. Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року (ряд економічних санкцій США ввели ще навесні), після агресії Росії на сході України, в Донбасі.
Наприкінці грудня 2015 року Мінфін США посилив санкції, раніше введені проти громадян і юридичних осіб, причому, не тільки російських. Крім того, Мінфін ввів секторальні санкції проти значно ширшого переліку компаній.
У березні США продовжили санкції проти РФ ще на рік.