Мінекономрозвитку Росії погіршило свій прогноз щодо експортної ціни російської нафти на 2024-2027 роки. Експорт нафти є одним із головних джерел фінансування російського бюджету та війни з Україною.
«Відомство у вівторок [23 квітня] на засіданні уряду представило основні параметри макропрогнозу на 2024-2027 роки. Вартість російської нафти під час постачання на експорт у найближчі чотири роки в базовому сценарії очікується у 65 доларів за барель, повідомив журналістам представник Мінекономрозвитку», – передає російське пропагандистське агентство «Интерфакс».
За їхніми даними, попередній прогноз міністерства у вересні 2023 року (до затвердження державного бюджету) припускав, що експортна вартість російської нафти становитиме:
- 2024 року – 71,3 дол./бар.,
- 2025 року – 70,1 дол./бар.,
- 2026 року – 70 дол./бар.
Прогнозні значення ціни наближаються до порога країн G7, які встановили, що російська нафта не повинна продаватись за ціною понад 60 доларів за барель. Росія порушує цю межу, продаючи частину нафти за ціною вище, використовуючи для перевезень так званий тіньовий флот.
У 2023 році РФ отримала на 24% менше нафтогазових доходів через зниження світових цін на нафту. З листопада намітився тренд зниження валютної виручки Росії від продажу нафти.
Агентство Reuters вважає, що лише падіння цін на нафту до 50 доларів за барель може зупинити Владіміра Путіна. Але є ризик, що Росія відмовиться продавати нафту за низькими цінами і натомість скоротить видобуток, що призведе до зростання світових цін на нафту, які вдарять по Індії та союзникам України. Путін може піти на це, навіть якщо скорочення постачання нафти зашкодить Росії.