UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мін'юст Туреччини закликав проігнорувати думку ЄС про страти

У Туреччині рішення з питання про страти ґрунтуватиметься на законодавстві країни, "а не на бажаннях Європейського союзу".

Міністр Юстиції Туреччини Бекір Боздаг закликав не враховувати думку Євросоюзу при вирішенні питання про відновлення в країні інституту смертної кари.

За словами Боздага, рішення з питання про смертної кари має ґрунтуватися на турецькому законодавстві, а не на бажаннях Європейського союзу.

Раніше представник ЄС із закордонних справ Федеріка Могерини заявила, що країна, яка вдається до страти, не може увійти в Євросоюз, до чого Туреччина давно прагне.

Мораторій на смертну кару був введений в країні в 2004 році, однак після невдалої спроби держперевороту прихильники президента Ердогана вимагали стратити брали в ньому участь військових. У відповідь на це президент Ердоган сказав: "Ми чуємо вашу вимогу. В демократичній країні, якщо народ чогось хоче, він це отримує".

Напередодні Туреччина вирішила тимчасово призупинити дію Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод у зв'язку з надзвичайним становищем в країні. Оголосив про це заступник прем'єр-міністра країни Нуман Куртулмус послався на досвід Франції, в якій також діє надзвичайний стан і призупинено дію конвенції.

За підозрою в причетності до спроби перевороту були затримані і тимчасово відсторонені від посад понад 20 тисяч осіб. Серед них більше 9 тисяч поліцейських, 3 тисячі суддів і 6 тисяч військових, а також викладачі вузів.

15-та стаття Європейської конвенції дозволяє країні відмовитися від частини зобов'язань у разі надзвичайної ситуації, яка заважає їй їх виконувати.

Читайте також: ЄС закликав Туреччину не порушувати права людини навіть під час надзвичайного стану

Німецьке видання Die Zeit у понеділок, 18 липня, писало, що Ердоган може пожертвувати домовленостями із Заходом задля збереження своєї влади. Також повідомлялося, що в Туреччині через спробу перевороту звільнено вісім тисяч поліцейських. Трохи раніше стало відомо, що після спроби перевороту в Туреччині затримали шість тисяч військових і понад 400 суддів та прокурорів.