UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мін'юст США відреагував на вимогу Трампа перевірити дії ФБР в передвиборній кампанії

Американський президент вважає, що співробітники американської спецслужби могли бути політично мотивованими.

В міністерстві юстиції США відреагували за вимогу президента США Дональда Трампа і пообіцяли перевірити, чи були дії ФБР, які підіслали свого агента в передвиборний штаб чинного глави держави для розслідування можливого втручання РФ у вибори, політично мотивованими, заявила в неділю, 20 травня, представник міністерства Сара Флорес, пише DW.

Раніше в неділю Дональд Трамп опублікував відповідну вимогу у своєму Twitter і пообіцяв у понеділок дати офіційне доручення щодо перевірки.

"Я наполегливо вимагаю і зроблю це офіційно завтра, щоб Міністерство юстиції розглянуло питання про те, чи проникали ФБР і Мін'юст в кампанію Трампа і стежили за нею в політичних цілях", - написав президент США.

Скандал виник після того, коли одразу декілька американських видань опублікували статті про те, що Федеральне бюро розслідувань відправило інформатора в передвиборний штаб Трампа. Пізніше The Intercept назвав його ім'я. За даними ЗМІ, це був агент Стефан Халлер, який під час президентських перегонів спілкувався із підозрюваними у зв'язках із Росією радниками Трампа.

Нагадаємо, Росію підозрюють у впливі на голосування під час виборів президента Сполучених Штатів у 2016 році.

17 травня 2017 року міністерство юстиції США призначило Роберта Мюллера на посаду спеціального прокурора для розслідування втручання Росії в президентські вибори.

16 лютого Міністерство юстиції США висунуло 13 громадянам Росії і трьом російським компаніям звинувачення у втручанні в президентські вибори 2016 року. Усі обвинувачені є співробітниками компанії "Агентства інтернет-досліджень" (АІІ), відомої як "фабрика тролів".

Зі свого боку, очільник Білого дому Дональд Трамп висловив думку, що результати розслідування і звинувачення на адресу росіян та російських компаній у втручанні в президентські вибори в США, не доводить змову з ними його штабу.

Разом із тим очільник Білого дому вважає розслідування упередженим, оскільки в команді Мюллера 13 демократів, хоча сам спецпрокурор дотримується республіканських поглядів, як і сам Трамп.