UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мін'юст США розслідує підробку документа у справі про втручання РФ у вибори 2016 року

Генинспектор Мін'юсту США вже передав інформацію про це прокурору Джону Дарему, якого генпрокурор Вільям Бар призначив відповідальним за розслідування можливих зловживань з боку ФБР.

Міністерство юстиції США розслідує передбачувану підробку в документі з розслідування стосовно одного з колишніх юристів ФБР, що стосується стеження за радником президента Дональда Трампа часів його передвиборної кампанії 2016 року. Дані зміни лягли в основу доповіді спецпрокурора Роберта Мюллера про російському втручання у вибори, повідомляє CNN посилаючись на джерела.

Документ стосується стеження ФБР і прослуховування телефону Картера Пейджа, колишнього помічника Трампа під час кампанії. Передбачається, що зміни в документі були досить значними, щоб змінити його зміст. Як зазначає американський телеканал, такий підробку в документах з розслідування передбачуваних зв'язків команди Трампа з РФ лише підживлює звинувачення президента США і його союзників в тому, що ФБР допустив правопорушення при розслідуванні "російського справи".

Очікується, що інформація про це увійде в доповідь генерального інспектора Міністерства юстиції США Майкла Хоровіца за звинуваченнями у зловживанні постановами Акта про негласне спостереження в цілях зовнішньої розвідки (FISA) за штабом Трампа під час виборів 2016 року.

Повідомляється, що Хоровіц передав докази за нібито зміненого документа Джону Дарему, федеральному прокурору, призначеному на початку цього року Генеральним прокурором Вільямом Барром для проведення законності розслідування справи про можливе російському втручання у вибори президента США.

Невідомо, яку роль зіграв змінений документ в розслідуванні ФБР "російського справи" і чи вплинула вона на отримання ордера в рамках FISA на стеження. Джерела, в свою чергу, стверджують, що зміни були досить значними, щоб з'явитися в доповіді Хоровіца.

6 листопада, США відразу кілька державних відомств, включаючи Пентагон опублікували спільну заяву, в якому сказано, що РФ, Китай та Іран можуть спробувати втрутитися в президентські вибори 2020 року.

Нагадаємо, що в липні 2018 року спецпрокурор Роберт Мюллер пред'явив обвинувачення 12 людей, яких влада США називають офіцерами головного управління Генштабу Збройних сил Росії, у зв'язку з атакою на сервера структур Демократичної партії пошту членів передвиборчого штабу кандидата в президенти США Хілларі Клінтон.

В Мін'юсті США 18 квітня опублікували відредаговану версію доповіді спецпрокурора Мюллера, який розслідував втручання Росії в американські президентські вибори протягом близько двох років.

Мюллер прийшов до висновку, що Росія втручалася в американські президентські вибори 2016 року, однак доказів змови між штабом Трампа і РФ немає.