UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мін'юст США погодився передати демократам документи з розслідування Мюллера

Раніше відомство Вільяма Барра або відмовлявся це робити, або просто ігнорувало вимоги демократів.

Міністерство юстиції США погодилося передати контрольованій демократами Палаті представників Конгресу основні докази і документи у розслідуванні ймовірного втручання Росії у вибори американського президента у 2016 році, яке проводив спеціальний прокурор Роберт Мюллер, у понеділок, 10 червня, повідомляє Deutsche Welle.

У Палаті вже заявили, що документи "дозволять нам (конгресменам – ред.) виконати наші конституційні обов'язки і вирішити, як відреагувати на заяви спецпрокурора на адресу президента". Про це заявив голова комітету Палати представників у справах юстиції Джерольд Надлер.

Незважаючи на поступливість Мін'юсту, в Палаті планують 11 червня висунути на голосування резолюцію, яка дозволить конгресменам надалі домагатися через федеральний суд виконання їхніх вимог від генерального прокурора та міністра юстиції США Вільяма Барра та екс-юрисконсульта Білого дому Дона Макгана.

Зокрема, раніше комітет запросив Макгана виступити у Конгресі 21 травня по питанню можливого перешкоджання президентом Дональдом Трампом розслідуванню команди спецпрокурора, однак Макган відмовився, заявивши, що отримав прямий наказ від Трампа не давати перед Конгресом ніяких свідчень.

Нагадаємо, 18 квітня Мін'юст опублікував 448-сторінкову версію доповіді спецпрокурора Мюллера. Розслідування тривало близько двох років. Мюллер прийшов до висновку, що Росія втручалася в американські президентські вибори 2016 року, однак доказів змови між штабом Трампа і РФ немає. При цьому, певні рядки і цілі абзаци тексту були заретушовані. У цьому зв'язку демократи в Палаті представників, які ведуть паралельне розслідування у цій справі, виступили з вимогою до Мін'юсту надати їм невідредагований текст.

Детальніше про звіт Мюллера читайте в статті Олександра Хари "Чи вислизнув Трамп із-під ковпака Мюллера?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".