UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мін'юст і ФБР намагалися завербувати російського олігарха Дерипаску - NYT

Від нього американська спецслужба сподівалася отримати інформацію про зв'язки команди Трампа з Кремлем.

Співробітники Федеральної служби безпеки (ФБР) і Міністерства юстиції США в 2014-2016 роках намагалися завербувати пов'язаного з Кремлем російського олігарха Олега Дерипаску, повідомляє лояльне до Демократичної партії видання New York Times із посиланням на знайомі із ситуацією джерела та людей з оточення олігарха.

За даними видання, спецслужби пропонували олігарху допомогу в отриманні американської візи, а також врегулювання проблем правового характеру. Натомість від Дерипаски планували отримати інформацію про російську організовану злочинності та можливе російське втручання в американські президентські вибори 2016 року, перемогу на яких здобув республіканець Дональд Трамп.

Так, одного разу співробітники ФБР несподівано прийшли до будинку Дерипаски та зажадали від нього розповісти про те, чи є американський політтехнолог, екс-голова виборчого штабу Трампа Пол Манафорт сполучною ланкою між командою президента США та Кремлем.

Спроба вербування Олега Дерипаски стала частиною більш широкої секретної кампанії американських спецслужб із вербування великих російських бізнесменів, пов'язаних із президентом РФ Володимиром Путіним, зазначає видання.

"Систематичні зусилля (спецслужб США - ред.), спрямовані на вербування олігархів, здається, не були успішними", - зазначають журналісти. І додають, що сам Дерипаска відмовився від співпраці та вже повідомив Кремль про спробу вербування.

Нагадаємо, нещодавно Олег Дерипаска покинув раду директорів компанії "Русал" через американські санкції, запроваджені проти наближених до Путіна російських олігархів. Він сподівався на те, що це дозволить зняти економічні обмеження з його компанії. Однак у Вашингтоні пояснили, що цей сценарій не спрацює.

18 травня російський олігарх також вийшов з ради правління EN+. Раніше Дерипаска погодився відмовитися від контролю над "Русал", скоротивши власну частку в холдингу EN+, і вийшовши з ради правління.

Нагадаємо, 21 серпня суд присяжних визнав американського політтехнолога Пола Манафорта винним за вісьмома пунктами з 18. Манафорт став першим із колишніх помічників Трампа, хто постав перед судом за обвинуваченнями в банківському та податковому шахрайстві.

Справою Манафорта займалися прокурори, які розслідують можливе втручання Росії у президентські вибори в США. Частина обвинувачень стосується діяльності Манафорта в Україні. Робота на екс-президента-втікача Віктора Януковича збагатила його на $ 60 мільйонів.

Раніше екс-адвокат президента Майкл Коен під присягою зізнався у скоєнні злочину за наказом Трампа. За його словами, за вказівкою Трампа він платив двом жінкам, які свого часу мали інтимні зв'язки з його клієнтом, щоб вони не розголошували цю інформацію.

Голова Білого дому розкритикував процес у справі та вирок Манафорту, якого називав "дуже хорошою людиною". Й іронічно прокоментував визнання Коеном своєї провини у суді. "Якщо хтось шукає хорошого адвоката, я настійно рекомендую вам не користуватися послугами Майкла Коена", - написав він на своїй сторінці у Twitter.