Росіяни, які були змушені поїхати з рідної країни, можуть змінити Росію на краще, привізши з собою із Заходу найкращий досвід. Однак зараз їм доводиться тікати від режиму 3, який нагадує Німеччину в 1933-му році.
Про це пише на сторінках New York Times Ілля Пономарьов – єдиний депутат Держдуми РФ, який голосував проти анексії Криму.
Він описує, як два тижні тому товариш з Москви переслав йому фотографію білборду, на якому було зображене обличчя Пономарьова з підписом "націонал-зрадник".
"А вже наступного дня Держдума проголосувала за те, щоб мене позбавили депутатської недоторканності, щоб я міг бути притягнутий до суду через обвинувачення в привласненні бюджетних коштів", - пише депутат.
На його думку, обвинувачення проти нього були сфабриковані в дусі, притаманному сучасній Росії.
"Мій справжній злочин полягав у тому, що в березні 2014 року я виявився єдиним вільнодумцем, коли Держдума проголосувала за анексію Криму", - йдеться в статті.
Пономарьов додає, що тоді, рік тому, він розумів до чого може призвести анексія півострову, зокрема до війни з Україною і занепаду Росії в економічному і політичному плані. За виступ проти початку цих процесів він був змушений поїхати з країни.
"Я один з мільйона росіян – мислителів, реформаторів, бізнесменів, вчених і звичайних людей в пошуках свободи – яких витіснили з Росії впродовж останніх років. Ми більше не в своїй рідній країні не тому, що ми її більше не любимо, а тому що цінності і культура нашої батьківщини змінилися настільки радикально, що ми почали шукати притулку на Заході", - йдеться в статті.
Пономарьов порівнює нинішню Росію з Третім рейхом у 30-х роках, запевняючи, що це порівняння не бездумне. Він нагадує, що Путін обіцяє відродити російську економіку і "відновити" національне достоїнство за допомогою подальших завоювань і кровопролиття.
На його думку, зараз Росія може сподіватися на іммігрантів, які опинилися у вигнанні.
"Наша концепція майбутнього Росії проста, але виходить за рамки благородної, але приреченої на невдачу, мантри опозиції – заклик провести чесні вибори", - пише російський депутат.
Він пропонує провести в Росії децентралізацію, збудувати незалежну судову систему і створення конкурентних умов ведення бізнесу. На його думку, люди, які могли б це зробити, чекають на шанс "від Лондона до Кремнієвої долини".
7 квітня єдиного депутата Держдуми, що голосував проти анексії Криму, Іллю Пономарьова позбавили недоторканності. Пономарьов де-юре є членом фракції "Справедлива Росія", проте де-факто відсторонений від роботи у зв'язку з критикою з боку її керівництва. Крім того, він раніше був виключений з партії "Справедлива Росія". Професор університету Джорджа Мейсона Марк Кац нещодавно спрогнозував, що Росію чекає розчленування і нові війни.