UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міграційна криза на кордоні: Лукашенко погрожує Польщі «втручанням РФ»

Росія та Білорусь підписали «дорожні карти» Союзної держави.

Білоруський диктатор Алєксандр Лукашенко погрожує сусіднім країнам «втручанням Росії», якщо ті намагатимуться відтіснити нелегальних мігрантів від своїх кордонів.

Напередодні конвой прикордонників зігнав до білорусько-польського кордону сотні біженців із Близького Сходу, колона намагалася прорватися через кордон. У відповідь Варшава оголосила стан бойової готовності.

Лукашенко використовує штучно створену міграційну кризу для тиску на Європу, домагаючись зняття санкцій та припинення підтримки опозиції. Білоруські ЗМІ писали, що багато мігрантів приїхали до країни на запрошення фірм, пов'язаних із оточенням Лукашенка.

«Боротись сьогодні проти мігрантів «Леопардами»? Ви мене вибачте. Ми розуміємо, що таке сьогодні вести війну з цими нещасними людьми на кордоні Польщі, скажімо, з Білоруссю і висувати колони танків. Зрозуміло, що це якесь тренування чи шантаж. (…) Ми не задираємося, тому що ми знаємо, що якщо, не дай боже, ми припустимося якоїсь помилки, якщо ми втратимо рівновагу, то це одразу ж [blink title="залучить у цей вир Росію" headinfo="Аншлюс Білорусі Росією"]На початку листопада Росія та Білорусь підписали «дорожні карти» інтеграції у межах Союзної держави. Одним із документів стала оновлена військова доктрина. Крім того, Міноборони Білорусі пролонгувало термін перебування російських військових об'єктів у країні на 25 років. Після навчань «Захід-2021» кількість російських військових у Білорусі значно збільшилась.[/blink]. А це найбільша ядерна держава», - цитує Лукашенка «БелТА».

Читайте також: До табору мігрантів біля Кушниці наближається група білоруських офіцерів – відео

Про те, як режим Лукашенка використовує міграційну кризу, читайте в інтерв'ю директора Польського інституту міжнародних відносин Славомира Дембського.

Які б пафосні слова про «важливі кроки на шляху союзного будівництва» не виголошував Лукашенко, вони не можуть приховати інкорпорацію Білорусі до складу РФ за збереження суверенітету Мінська. Для Путіна це особистий успіх, а для нашої країни – привід переглянути свою політику щодо Мінська. Чому? Читайте у статті Володимира Кравченка «Лукашенко віддає Білорусь Путіну: головні загрози для України» у ZN.UA.