UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Ми захищатимемо свою країну»: казахи виступають проти введення військ РФ

Росія перекинула до Казахстану близько 2,5 тисяч військових із підрозділів, які брали участь в окупації Донбасу та Криму.

Жителі Казахстану записують та публікують у мережі звернення, в яких виступають категорично проти введення до країни російських «миротворців».

Ввести миротворчий контингент Організацію договору про колективну безпеку (ОДКБ) просив президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв. В ОДКБ відповіли згодою.

Росія вже направила до Казахстану близько 2,5 тисяч десантників та спецпризначення із підрозділів, які брали участь в окупації українських Донбасу та Криму. Командує ними генерал-полковник Андрєй Сєрдюков. І ці цифри можуть зрости, оскільки перекидання триває досі.

Військовий контингент РФ став найчисельнішим. Для порівняння, Вірменія, яка також є членом ОДКБ, надіслала близько 100 військових, Киргизстан – близько 200.

Появу російських військових казахи розцінюють як окупацію країни під виглядом миротворчої місії. На відео вони заявляють, що готові битися та захищати свою країну від окупантів. Один із роликів опублікував український журналіст Денис Казанський.

«У нас сьогодні вдома сварка. Ми посварилися зі своїми керівниками. Але це наша справа. Це нікого не стосується. Будь-яке іноземне втручання у внутрішні справи країни сприймається як вторгнення. Це – окупація. (…) Ми можемо вирішити наші проблеми самі. А якщо хтось спробує це зробити, ми битимемося, захищатимемо свою країну», - підкреслює автор відео.

Він також вказує на те, що Договір ОДКБ передбачає захист союзників від зовнішньої агресії і не передбачає введення іноземних військ у разі внутрішніх протестів. Автор ролика закликав інші держави підтримати народ Казахстану та не допустити окупації країни.

Стежте за протестами в Казахстані в онлайн-трансляції «Дзеркала тижня».

Читайте також: Росія продовжує перекидання контингенту в Казахстан - Міноборони РФ

Протести в Казахстані розпочалися 2 січня, люди вийшли з вимогою знизити ціни на газ, що зросли майже вдвічі. 4 січня протести охопили всю країну, а вимоги протестувальників розширилися до політичних: боротьба з корупцією, підвищення рівня життя, відхід від влади клану Назарбаєва, повне перезавантаження влади.

Протести супроводжуються зіткненнями із силовиками, повідомляється про тисячі постраждалих. Протестувальники палять адмінбудівлі та захоплюють важливі об'єкти інфраструктури. Поліція застосовує спецзасоби та вогнепальну зброю.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв відправив у відставку уряд і зняв свого попередника Нурсултана Назарбаєва з посади голови Ради безпеки (широкі повноваження цієї посади дозволяли Назарбаєву залишатися при владі за формального відходу від справ).

Докладніше про те, що відбувається на «острівці стабільності» Центральноазіатського регіону, і про ціну, яку доведеться заплатити казахстанському президентові за участь іноземних солдатів у заспокоєнні країни, – читайте у статті Володимира Кравченка «Чи врятують російські «миротворці» Токаєва: що відбувається в Казахстані» у ZN.UA.