UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ми не можемо дозволити Путіну диктувати ціни на електроенергію в Європі – Нехаммер

Канцлер Австрії вважає за необхідне відв'язати ціну на електрику від ціни на газ.

Уряд Австрії 28 серпня провів термінові консультації з представниками енергетичної галузі, щоб обговорити рекордне зростання цін на електроенергію.

Стрибок цін пов'язаний із зростанням вартості газу: Росія маніпулює ціною, зменшуючи його прокачування до Європи через «ремонт» обладнання газопроводу «Північний потік».

Канцлер Австрії Карл Нехаммер висловив упевненість, що вирішення проблеми зростання цін має бути знайдено на загальноєвропейському рівні.

«Ми повинні нарешті зупинити це безумство, яке зараз відбувається на енергетичних ринках. А зробити це можна лише за допомогою європейського рішення. Щось має статися, бо цей ринок сам себе не відрегулює. Закликаю всі країни ЄС об'єднати зусилля, щоб негайно зупинити цей вибух цін», - цитує канцлера Kurier.

Нехаммер пропонує відв'язати ціну на електроенергію від ціни на газ і привести у відповідність до реальних витрат на виробництво.

Канцлер уже провів консультації з експертами в галузі енергетики та європейськими лідерами: своїм колегою Олафом Шольцем і прем'єр-міністром Чехії, яка нині головує в ЄС, Петером Фіалою.

«Ми повинні переконати тих, хто сумнівається, що це шлях до стримування кризи та порятунку європейської економіки. Ця тема буде на порядку денному спеціальної зустрічі міністрів енергетики країн ЄС. (…) Ми не повинні дозволити (президенту РФ Владіміру) Путіну щодня визначати європейські ціни на електроенергію», - додав він.

Середня ціна електроенергії на європейських ринках через зростання спотових цін на газ цього тижня вперше перевищила 700 євро за МВт-годину. (в Україні – близько 80 євро).

Читайте також: Швеція переходить на спалювання мазуту через рекордне зростання цін на електроенергію та газ

«Чорний лебідь» на європейському ринку газу дає унікальний шанс Україні наростити експорт електроенергії до Європи. Питання експорту не лише економічне, хоч і стосується 3 млрд доларів на рік. На кону енергетична безпека країни. Докладніше про завдання української енергетичної дипломатії читайте у статті Михайла Бно-Айріяна «Криза можливостей».