UA / RU
Підтримати ZN.ua

Мей зібрала своїх прихильників на термінову нараду через інформацію про змову міністрів

У заміську резиденцію прем'єр-міністра Чекерс прибули депутати та члени уряду Британії, які вважаються відносно лояльними до Мей.

Прем'єр-міністр Британії Тереза Мей зібрала термінову кризову нараду за участю високопоставлених представників правлячої Консервативної партії; ймовірно, що її було проведено у зв'язку з інформацією про змову міністрів британського кабінету, які хочуть відправити Мей у відставку, повідомляє телеканал Sky News.

У заміську резиденцію прем'єр-міністра Чекерс прибули депутати та члени уряду Британії, які вважаються відносно лояльними до Мей - Девід Лідінгтон, фактичний заступник прем'єра, міністр навколишнього середовища Майкл Гоув, міністр з питань Brexit Стівен Барклай, депутат Джуліан Льюїс та голова Консервативної партії Брендон Льюїс. Присутніми на нараді були й прихильники виходу Великобританії з Європейського союзу за "жорстким варіантом" - колишній міністр закордонних справ Борис Джонсон, екс-міністр з питань Brexit Домінік Рааб, депутати Ієн Дункан Сміт, Джейкоб Ріс-Могг та Даміан Грін; останнього називають давнім і вірним союзником Терези Мей.

Відомо, що під час наради йшлося про можливого наступника Мей на посаді прем'єр-міністра; зайняти її місце пропонували Лидингтону та Гоуву, однак обидва політики відмовилися. Інші подробиці наради поки що залишаються конфіденційними.

24 березня з'явилася інформація про те, що дні Терези Мей на посаді прем'єр-міністра полічені; незадоволений її провалами уряд створив цілу "змову", щоб змістити Мей з посади. Джерела відводили їй не більше десяти днів до відставки.

Тим часом, у столиці Великої Британії у суботу, 23 березня, пройшов масовий марш під гаслом "Надайте угоду з Brexit народу". Протестувальники вимагають надати громадянам країни право вирішити долю виходу з Європейського союзу і провести повторний референдум. Група People's Vote, яка є організатором маршу, заявила, що планує об'єднати як прихильників, так і супротивників Brexit.

Раніше повідомлялося, що лідери ЄС на саміті в Брюсселі одностайно схвалили рішення про відстрочення Brexit на основі двох можливих сценаріїв. Перший варіант передбачає продовжити терміни виходу Британії з ЄС до 22 травня за умови, що угоду буде схвалено Палатою громад до кінця березня. У разі якщо угоду про вихід не буде схвалено, ЄС погодиться на відстрочку Brexit тільки до 12 квітня.

Велика Британія планувала завершити вихід з ЄС 29 березня. Однак парламент двічі відмовився схвалити проект угоди щодо Brexit, запропонований Терезою Мей. При цьому виходити з ЄС без угоди з Брюсселем британський парламент також відмовився.

Детальніше про проблеми виходу Великої Британії з ЄС та можливі їх рішення читайте в матеріалі Віктора Константинова "Останній шанс Терези Мей?" у тижневику "Дзеркало Тижня. Україна".