UA / RU
Підтримати ZN.ua

Меркель заявила про відсутність "плану Б" для вирішення кризи біженців

Канцлер ФРН вважає контрпродуктивним закриття Македонією кордону з Грецією.

У неділю, 28 лютого, канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що для вирішення міграційної кризи країни Євросоюзу повинні діяти спільно.

"Мій найперший обов'язок полягає в тому, щоб Європа знайшла спільний шлях", - сказала Меркель в ток-шоу на телеканалі ARD.

На її думку, закриття Македонією кордону з Грецією контрпродуктивно.

"Це якраз те, чого я боюся - якщо один визначає свої кордони, інший змушений страждати. Це не моя Європа", - зазначила Меркель.

Вона пообіцяла Греції додаткову допомогу, оскільки "цю країну ми зараз не можемо кинути в біді".

На питання журналіста, чи є у канцлера ФРН "план Б", наприклад, закриття кордонів Німеччини, Ангела Меркель відповіла: "Ні, у мене його немає". Канцлер ФРН з великим оптимізмом розраховує на спільне європейське рішення. На її думку, зараз не час думати про альтернативи.

Читайте також: У Німеччині обстріляли будівлю для біженців

Німеччина займає найбільш активну позицію в прийомі біженців. У минулому році в цій країні більше 1 мільйона осіб подали заяви на статус біженця. Необхідність обмежити міграційне законодавство різго загострилася після нападу на жінок у новорічну ніч в 12 регіонах Німеччини.

14 січня бундестаг прийняв закон, згідно з яким мігранти, що шукають політичного притулку в Німеччині, повинні будуть отримувати "паспорт біженця". Претенденти на отримання статусу біженця будуть отримувати посвідчення при першому контакті з владою ФРН. Мігранти, які вже знаходяться в Німеччині, почнуть отримувати його з кінця лютого цього року. В документі будуть вказані ім'я, дата і місце народження, громадянство, стать, зріст, колір очей, стан здоров'я, освіта, професія і віросповідання. Документ буде містити фото і відбитки пальців. Всі дані будуть внесені в спеціально створену для цього центральну базу даних, доступ до якої матимуть всі зацікавлені відомства, включаючи поліцію.

У цілому розміщення, обслуговування та інтеграція біженців, що включає мовні курси, обійдеться Німеччині в 2016-2017 роках майже в 50 млрд євро.