Федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель наполягає на негайному припиненні операції "Джерело миру", яку Туреччина проводить у Сирії за підтримки лояльних до Анкари місцевих угруповань. Про це Меркель повідомила президенту Туреччини Реджепу Ердогану в ході телефонної розмови в неділю, 13 жовтня.
У прес-службі голови німецького уряду повідомили, що канцлер висловилася за "негайне завершення військової операції".
Меркель висловила побоювання, що дії Туреччини спровокують черговий виток дестабілізації в Сирії, призведуть до нової хвилі біженців і відродження розгромленого терористичного угруповання "Ісламська держава".
Перед цим міністр закордонних справ Німеччини Хайко Маас повідомив про рішення уряду заблокувати продаж зброї Туреччині у зв'язку з вторгненням до Сирії.
Туреччина, тим часом, відзвітувала про захопленні двох десятків населених пунктів на північному сході Сирії.
Нагадаємо, 9 жовтня президент Туреччини Реджеп Ердоган повідомив про початок військової операції "Джерело миру" на північному сході Сирії. Турецьке керівництво планує створити в регіоні буферну "зону безпеки" і переселити туди, очевидно, після вигнання курдів близько 2 млн сирійських біженців. Ця операція стала третьою на території Сирії, їй передували "Щит Євфрату" й "Оливкова гілка".
Євросоюз, НАТО і Ліга рабських держав засудили Туреччини і закликав Анкару припинити операцію в Сирії.
Президент США Дональд Трамп публічно закликав Ердогана відмовитися від операції проти сирійської курдів і погрожував Туреччині санкціями, віддавши при цьому наказ про виведення американських військовослужбовців з прикордонного регіону. Рада Безпеки ООН не змогла узгодити резолюцію у зв'язку з вторгненням Туреччини в Сирію.
У грудні минулого року Білий дім і Пентагон повідомили про виведення американських військ із Сирії у зв'язку з переходом до "нової стадії" військової операції проти терористичного угруповання "Ісламська держава". Вже у січні армія Туреччини завдала артилерійських ударів по районах на півночі Сирії, які знаходяться під контролем курдських Загонів народної самооборони YPG.
Опозиційна коаліція "Сили демократичної Сирії" розцінила дії США як "удар у спину". Американський військовий контингент діяв у тісному контакті із СДС, які воюють проти ІДІЛ і режиму Башара Асада. До складу СДС входять також курдські загони самооборони YPG, проти яких Туреччина провела серію операцій. Анкара вважає курдські формування в Сирії терористичними і звинувачує їх у підтримці сепаратистів з "Робітничої партії Курдистану".
Детальніше про наслідки турецької операції читайте у матеріалі Миколи Замікули "Ердоган знайшов "Джерело миру"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".