UA / RU
Підтримати ZN.ua

Меркель закликала до охорони зовнішніх кордонів Європи

Європа повинна взяти на себе більше відповідальності за країни масового виходу біженців, заявила німецька канцлер.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель закликала охороняти європейські кордони, що, за її словами, допоможе впорядкувати міграцію, заявила у своєму щотижневому відеоподкасті, опублікованому в суботу, 3 жовтня.

"Ми всі повинні розуміти, що зараз біженців більше, ніж коли-небудь з часів Другої світової війни. І Європа повинна зробити свій внесок у прийняття цього глобального виклику. Європейське участь означає, що ми, в першу чергу, разом повинні охороняти свої кордони, щоб тим самим упорядкувати імміграцію в Європу", - сказала Меркель.

На думку Меркель, що ЄС повинен взяти на себе більше відповідальності за ті країни, з яких люди тікають із об'єктивних причин, а також за ті, де вже знаходиться дуже багато біженців - Ліван, Йорданія, Туреччина, наголосила канцлер.

Вона додала, що ті іноземці, у яких є підстави для отримання притулку, залишаться в Німеччині, а ті, які прибули виключно з економічних міркувань, будуть вислані.

Читайте також: Німеччина вважає незаконну торгівлю зброєю однією з причин кризи біженців

Останнім часом перед Євросоюзом гостро стоїть проблема мігрантів і біженців. Тільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тисяч мігрантів. При цьому кількість загиблих у морі за той же період складає понад 2,1 тисячі осіб. Через кордон із Сербією в Угорщину прибуло 140 тисяч людей тільки в ц. р.

Квотний перерозподіл 160 тисяч мігрантів є лише одним з інструментів ЄС полегшити тягар окремих країн Євросоюзу в їх відповідальності за біженців. В цілому, ЄС очікує напливу 800 тисяч біженців в 2015 році, левову частку з яких доведеться взяти на себе Німеччині. Наприклад, у 2014 році Німеччина прийняла близько 200 тисяч біженців.

Останнім часом перед Європою гостро стоїть проблема мігрантів і біженців. Тільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тисяч мігрантів. В цілому за більшу половину 2015 року в ЄС вже прибуло близько півмільйона біженців з країн Близького Сходу та Північної Африки.

Уряд ЄС розробив план з квотним розподілом біженців між країнами ЄС, однак деякі з них, наприклад, Угорщина, Словаччина, Румунія, виступають проти обов'язкового прийому біженців.

Детальніше читайте у статті Олексія Коваля Європу накриває вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".