UA / RU
Підтримати ZN.ua

Меркель вітає рішення соціал-демократів про підтримку "великої коаліції"

Її долю вирішували пересічні соціал-демократи. Дві третини з них підтримали створення.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель вітає рішення "Соціал-демократичної партії Німеччини (СДПН) про підтримку створення "великої коаліції", повідомляє The Associated Press.

Німецькі християнські демократи процитували Меркель у Twitter у неділю, 4 березня: "Вітаю СДПН з цим чітким рішенням і сподіваюся на продовження співпраці на користь нашої країни".

Генеральний секретар Християнсько-демократичного союзу (ХДС) Аннегрет Крамп-Карренбауер також повідомила про те, що "у нового уряду попереду велика робота, яка повинна бути розпочата найближчим часом".

Раніше німецькі соціал-демократи проголосували за створення "великої коаліції". Це було одним з вимог лідерів СДПН: договір може бути підписаний лише в тому випадку, якщо його схвалять пересічні члени партії – 460 тисяч осіб. Голосування стартувало 20 лютого, члени партії голосували по електронній пошті.

Угоду про створення "великої коаліції" підтримали дві третини соціал-демократів. Очікується, що у четвер, 8 березня, німецький парламент збереться для того, щоб вчетверте обрати Ангелу Меркель федеральним канцлером Німеччини.

Як повідомлялося раніше, німецькі християнські демократи, яких очолює федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель домовилися з "Соціал-демократичною партією" Мартіна Шульца про новий коаліційний уряд і визначилися з розподілом міністерських портфелів.

Раніше німецькі християнські демократи розпочали консультації із "Соціал-демократичною партією" про відновлення "великої коаліції" після провалу переговорів про створення коаліції "Ямайка" - союзу між ХДС/ХСС, "Вільною демократичною партією" і "Зеленими".

"Вільна демократична партія" 20 листопада в односторонньому порядку заявила про вихід з переговорів. При цьому канцлер Німеччини заявила про те, що не підтримує ініціативу проведення нових виборів в країні.

Детальніше про непрості коаліційні переговори у Німеччині читайте в матеріалі Олексія Коваля "Чим заплатить Меркель за четвертий строк?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".