UA / RU
Підтримати ZN.ua

Меркель допустила можливість перенесення Brexit

Канцлер Німеччини зазначила, що лідери ЄС несуть відповідальність за те, щоб велика Британія не залишила Євросоюз без угоди.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель звернулася до лідерів Європейського союзу сказавши, що відстрочка Brexit буде неминучою, якщо британські депутати відхилять погоджений з Борисом Джонсоном договір, повідомляє The Guardian.

Меркель назвала Brexit історичним питанням, що тисне на ЄС і лідери організації несуть відповідальність за те, щоб велика Британія не залишила Євросоюз без угоди.

Її слова суперечать публічній заяві глави Європейської комісії Жана-Клода Юнкера, який сказав, що "виключає" такий варіант розвитку подій.

Меркель також пояснила, що ЄС підтримав нову угоду, так як в ньому збережені важливі для Брюсселя пункти. Серед них вона назвала збереження цілісності внутрішнього ринку ЄС і прихильність Белфастскому угоди про врегулювання конфлікту в Північній Ірландії.

За її словами, якщо в Британії також схвалять угоду, то до кінця 2020 буде час укласти нову двосторонню угоду про вільну торгівлю. Таким чином, підкреслила Меркель, нарешті з'явилася ясність про те, як Лондон бачить себе поза ЄС.

Варто відзначити, що 19 жовтня, Парламент Великобританії проведе голосування за нову угоду, і для цього затвердження необхідно не менше 320 голосів. За підрахунками британських ЗМІ, поки Джонсон може розраховувати на 316 голосів.

Якщо прем'єр-міністр зазнає невдачі, тоді, відповідно до умов прийнятого у вересні закону, йому доведеться попросити відстрочки Brexit, щоб уникнути виходу без угоди.

Як відомо, парламент Великобританії тричі відхилив попереднє угоду про Brexit, про який з Брюсселем домовлялася Тереза Мей.

Стало відомо, що демократична юніоністська партія, що представляє Північну Ірландію в Палаті громад, заявила, що не підтримає пропозиції британського прем'єра, які стосуються митниці та "бекстопа" на кордоні між Північною Ірландією та Ірландією.

Але навіть узгоджену угоду, схвалену на вищому рівні необхідними інстанціями, в будь-якому випадку потрібно ратифікувати до кінця жовтня усіма зацікавленими сторонами.

16 жовтня, прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон пішов на поступки за угодою про Brexit у процесі переговорів про статус ірландської кордону після виходу Сполученого Королівства зі складу Євросоюзу. Згідно з домовленостями, понизу Ірландського моря буде проходити митний кордон. Пропозиція передбачає, що Північна Ірландія, як і раніше, буде де-юре перебувати в митній системі Великобританії, але фактично в ЄС.

Зазначимо, Королева Сполученого Королівства Єлизавета II підтримала намір глави уряду Великої Британії Бориса Джонсона вивести країну з Євросоюзу 31 жовтня.

Нагадаємо, що процедура виходу Об'єднаного Королівства зі Європейського Союзу триває вже близько трьох років після того, як в країні пройшов загальний референдум. На референдумі британців висловилися за вихід держави з Євросоюзу.