Німецький канцлер Ангела Меркель зіткнулася з розколом в її правлячій коаліції на тлі спроб вирішення масштабної кризи з біженцями, пише британське видання The Times.
Зараз в Німеччині обговорюється план створення "транзитних зон" на кордоні для того, щоб фільтровати мігрантів, які не мають шансу отримати притулок.
Канцлер Німеччини налаштована на прийняття цього нового плану, "намагаючись заспокоїти розгніваних депутатів, і показати, що вона може відновити контроль в ситуації, коли тисячі людей прибувають в країну щодня".
Уперше соціологи запитують у німців, чи потрібно канцлеру залишити посаду в той час, як її партія знаходиться в паніці через падіння рейтингів. "Меркель спочатку хвалили за її гуманітарний жест, коли в серпні відкрилися кордони Німеччини для тисяч відчайдушних мігрантів", - пише автор.
Із тих пір думки встигли змінитися. Температура повітря падає, вже пройшов перший сніг, а 40 тисяч мігрантів продовжують перебувати в наметах. "Політичний капітал Меркель вичерпується", - вважає видання.
Німецький канцлер на цьому тижні вже заявила, що "транзитний табір" допоможе утримати деяких людей на кордоні, перш ніж вони офіційно зможуть в'їхати до Німеччини. Ця міра спрямована на тих осіб, які шукають притулку, і у яких немає документів.
Заступник лідера Вільної демократичної партії Вольфганг Кубічі розкритикував новий план Меркель. Він порівняв цю ідею з нацистською системою саджати політичних супротивників і представників етнічних меншин.
Високопоставлені фігури у соціал-демократичній партії, партнери по коаліції Меркель, назвали такий табір "в'язницею" і закликали "зупинити" план. Міністр юстиції ФРН Хайко Маас заявив, що такий план викличе більше проблем, ніж вирішить. А голова фракції СДПН у бундестазі Томас Опперман заявив, що ідею буде неможливо реалізувати на практиці. Офіційний представник Європейської комісії сказав, що нова міра може бути тільки тимчасовою.
"Меркель знає, що їй потрібно діяти. По всій країні, в містах говорять, що вони не можуть впоратися з новим напливом мігрантів, і настрої в суспільстві різко обертаються проти неї і її партії "Християнсько-демократичний союз". Щодня з'являються повідомлення про напади на біженців або зіткнення між різними етнічними групами", - йдеться в статті.
Опитування німців показало, що 33 % виступають за те, щоб Меркель покинула свій пост, 52 % вважають, що вона повинна залишитися, все решта не визначилися з відповіддю. Рейтинг партії німецького канцлера "відкотився" до рівня 2013 року.
Крім того, 56 % німців вважають, що нинішня кількість біженців занадто велика для Німеччини, і 19% висловили думку, що їхня країна може прийняти більше, а 32 % погодилися з твердженням Меркель, що "ми можемо зробити це".
У понеділок ввечері, 12 жовтня, у німецькому місті Дрезден на мітинг прихильників антиісламського руху "Європейці-патріоти проти ісламізації старого світу" (ПЕГИДА) вийшли до дев'яти тисяч осіб.
Останнім часом перед Євросоюзом гостро стоїть проблема мігрантів і біженців. Тільки через Середземне море в 2015 році Європу прибуло 220 тисяч мігрантів. При цьому кількість загиблих у морі за той же період складає понад 2,1 тисячі осіб.
Квотний перерозподіл 160 тисяч мігрантів є лише одним з інструментів ЄС полегшити тягар окремих країн Євросоюзу в їх відповідальності за біженців. В цілому, ЄС очікує напливу 800 тисяч біженців в 2015 році, левову частку з яких доведеться взяти на себе Німеччині. Наприклад, у 2014 році Німеччина прийняла близько 200 тисяч біженців.
Детальніше читайте у статті Олексія Коваля Європу накриває вал нелегальної міграції для тижневика "Дзеркало Тижня. Україна".