Гонконг посилює вимоги з безпеки під час епідемії, закриті транскордонні залізничні та поромні перевезення, проте, на думку медиків, цього мало. Сотні медичних працівників страйкували в понеділок, 3 лютого, щоб повністю закрити кордон з материковим Китаєм, передає BBC.
Голова новоствореного Альянсу працівників служб лікарень Вінні Ю заявила, що якщо в Гонконзі не буде повного закриття кордону, для боротьби зі спалахом не буде достатньої кількості робочої сили, засобів захисту чи ізоляційних приміщень.
У місті вже зафіксовано 15 підтверджених випадків вірусу. Проте, влада каже, що закриття кордону повністю суперечить порадам Всесвітньої організації охорони здоров'я.
Гонконг, населення якого складає сім мільйонів, є автономною частиною Китаю. Кордон функціонує приблизно так само, як і звичайний міжнародний пункт пропуску. Крім закриття перевезень, після спалаху епідемії Китай також припинив видавати візи для окремих подорожуючих до Гонконгу.
Число заражених вірусом коронавірусом 2019-nCoV зросло у світі до 16762, померла 361 людина. Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила "надзвичайною ситуацією в області суспільної охорони здоров'я, що має міжнародне значення". У ВООЗ побоюються, що вірус потрапить на територію країн зі слабкою системою охорони здоров'я.
Вперше цей коронавірус діагностували у грудні минулого року. Новий коронавірус став сьомим вірусом такого типу, якими може заразитися людина.
Докладніше про коронавірус читайте в матеріалі Лідії Суржик "Академік Володимир Широбоков: "Мікроби не прощають легковажності" для "Дзеркала тижня. Україна".