UA / RU
Підтримати ZN.ua

Майже половина поляків вважають санкції ЄС проти Росії занадто м'якими

Серед громадян Польщі зросла переконаність в ефективність санкцій.

49% поляків переконані, що нинішні економічні санкції, введені ЄС проти Росії, є занадто м'які. При цьому лише 7% назвали наявні обмеження занадто жорсткими, а 22% - такими, що відповідають необхідності, повідомляє "Радіо Польща" з посиланням на дані Центру дослідження громадської думки.

"Поляки активно підтримують європейські економічні санкції проти Росії, оскільки переконані в тому, що вони відіграють ключову роль у конфлікті...При цьому половина поляків вважає, що вони занадто м'які", - вважають автори дослідження.

Також 68% респондентів підтримують продовження санкцій ЄС проти Росії, а 11% виступили проти, решта не змогли відповісти. Крім того, 44% поляків вважають санкції ефективними. На їхню думку, вони "відбивають у Росії бажання продовжувати участь у конфлікті в Донбасі. При цьому кожен третій поляк (35%) не бачить ефекту від санкцій.

Опитування "Актуальні проблеми і події" був проведений 11-17 червня, в ньому взяли участь 1011 осіб.

23 червня постанова ЄС про продовження санкцій проти Росії вступило в силу. Формальне рішення про продовження санкцій було прийнято на зустрічі представників Ради ЄС у Люксембурзі. Як і очікувалося, санкції проти Росії були продовжені без обговорення. Більш того, минулого тижня ЄС продовжив на рік санкції щодо анексованого Росією Криму.

Санкції проти Росії вводилися США, Євросоюзом та деякими іншими країнами (Австралією, Японією, Канадою, Норвегією і так далі) в декілька етапів в 2014 році. Після анексії Криму США і ЄС ввели персональні санкції проти політиків та інших громадян Росії і України, які відповідальні за схвалення підриву територіальної цілісності України.

Санкції більш високого рівня - економічні, були введені влітку 2014 року, після проголошення на території України за підтримки Росії "республік ДНР і ЛНР", а також початку бойових дій, поставок військової техніки для проросійських сепаратистів через кордон України, у чому Росію неодноразово звинувачувала Україна і НАТО.

Після ескалації конфлікту на Сході України взимку 2015 року, через місяці після підписання і невиконання Мінських угод, список персональних санкцій був розширений.

Економічні секторальні санкції ЄС і США щодо РФ включають обмеження у сфері кредитування банків, оборонних підприємств і підприємств нафтопромисловості. Також введені обмеження на поставки в РФ зброї і військової техніки, військових технологій і технологій подвійного призначення, а також високотехнологічного обладнання та технологій для нафтовидобутку.

На даний момент список санкцій ЄС, за інформацією "Інтерфакс-Україна", включає в себе 151 людину і 37 компаній.

У відповідь на санкції Заходу Росія також ввела обмежувальні заходи: ввела заборону на поставки практично всієї харчової продукції із західних країн, а також створила відповідний список нев'їзних до Росії громадян США та ЄС.