На супутникових знімках, які Planet Labs Inc передали американському телеканалу CNN, видно масивний кратер на місці вибуху в порту Бейрута. На фотографіях видно, що майже кожна будівля зруйнована або сильно пошкоджена або зовсім зруйнована вибухом.
Великі зерносховища в порту все ще стоять. Великий, заповнений водою кратер утворився на місці, де стояли дві портові будівлі, пише CNN.
Майже всі будівлі на південь від порту сильно пошкоджені. У деяких ледь зберігся каркас, а інші перетворилися на руїни.
Будинки зруйнувала вибухова хвиля. Одне з суден перевернулося на бік.
На схід від порту пошкоджено дахи будівель. На захід від місця вибуху пошкоджені портові споруди.
Зазначимо, що вчені порівняли вибухи в Бейруті з Хіросімою і розрахували, що його сила становить приблизно 10% вибухової потужності атомної бомби, скинутої на Хіросіму.
Увечері 4 серпня в порту столиці Лівану Бейрута пролунали кілька потужних вибухів. За різними даними, загинули 137 осіб, понад 4 тисячі дістали поранення. Триває рятувальна операція з пошуку людей під завалами. Серед постраждалих – кілька українців, вони отримали легкі травми (удари і порізи).
Вибуховою хвилею зруйновані прилеглі будівлі і десять багатоповерхових будинків; вони були такої сили, що їх наслідки відчувалися на розташованому за 160 км Кіпрі. Сума збитку оцінюється в 5-15 млрд доларів.
У Лівані оголошено траур, у самому місті два тижні діятиме режим надзвичайного стану.
За попередньою версією, причиною вибуху стало порушення умов зберігання 2 750 тонн аміачної селітри. Але США припускають, що це була цілеспрямована атака – за кілька днів в Лівані мали судити чотирьох бойовиків терористичної організації «Хезболла», причетних до вибуху 2005 року, в якому загинули прем'єр-міністр країни Рафік аль-Харірі і ще 21 людина.