UA / RU
Підтримати ZN.ua

Марокко відмовляється приймати допомогу Франції у ліквідацї наслідків землетрусу

Тим часом, кількість жертв перевищила 2,8 тисячі.

За найсвіжішими даними міністерства внутрішніх справ Марокко, кількість жертв найсильнішого за понад століття землетрусу в країні зросла до 2862 осіб, понад 2500 осіб отримали поранення, пише The New York Times.

Рятувальники наразі дістаються до найбільш постраждалих регіонів, зокрема до віддалених гірських сіл у Марокко, які найбільше постраждали від землетрусу.

Деякі дороги в Атлаських горах поблизу стародавнього міста Марракеш залишаються заблокованими через зсуви, що сталися після п'ятничного землетрусу, магнітуда якого становила щонайменше 6,8. 

Офіційний Рабат відкидає критику про те, що реакція влади на трагедію була надто повільною та нескоординованою. У опублікованому в соціальних мережах відео  речник уряду Мустафа Байтас сказав, що влада Марокко провела «швидкі та ефективні» операції з пошуку, порятунку та відновлення.

Читайте також: Люди тут або в лікарні, або мертві. Вцілілих мало: як Мороко переживає наслідки землетрусу

Більш, ніж через два дні після землетрусу, влада Марокко офіційно прийняла допомогу лише від чотирьох країн: Іспанії, Великої Британії, Катару та Об’єднаних Арабських Еміратів. Пропозицію Франції, яка теж запропонувала свою допомогу, так само, як і пропозицї США та Німеччини, за даними ЗМІ, в Марокко не прийняли.

Між Марокко та Францією існує значна напруга, у Парижі з лютого не було посла Марокко. Деякі питання, як-от суперечка щодо візових обмежень , були вирішені, але інші виявилися набагато складнішими для врегулювання: це статус Західної Сахари та відкриття того, що Марокко, ймовірно, стежила за мобільним телефоном президента Франції Еммануеля Макрона.

«Між Марокко та Францією існує сильна напруженість», – сказав Домінік де Вільпен, колишній міністр закордонних справ Франції, радіо Franceinfo у понеділок. 

Водночас, чинна  мінстерка закордонних справ Франції Катрін Колонна заперечила, що Марокко відмовляється від французької допомоги через холодні дипломатичні відносини між двома країнами, і заявила, що Рабат самостійно вирішує час і характер будь-якої іноземної допомоги.