UA / RU
Підтримати ZN.ua

Манафорт заперечує проведення таємних переговорів з Ассанжем

Напередодні видання The Guardian, посилаючись на джерела, повідомило про зустрічі Манафорта з Ассанджем.

Американський політтехнолог, колишній керівник виборчої кампанії Дональда Трампа Пол Манафорт заперечує, що таємно зустрічався з засновником WikiLeaks Джуліаном Ассанжем. Про це йдеться в заяві Манафорта, поширеній журналістами.

Напередодні британська газета The Guardian, посилаючись на джерела, інформувала про зустрічі Манафорта з Ассанжем в посольстві Еквадору в Лондоні. Повідомлялося, що Манафорт приїжджав до Ассанжа в 2013, 2015 та навесні 2016 року – в період, коли він став ключовою фігурою для Трампа. Газета зазначила, що остання зустріч, ймовірно, буде піддана перевірці і може зацікавити спецпрокурора США Роберта Мюллера, який розслідує імовірну змову між кампанією Трампа і Росією.

Манафорт назвав матеріал The Guardian наклепом.

"Ця історія – абсолютна брехня і умисний наклеп. Я ніколи не зустрічався ні з Джуліаном Ассанджем, ані з ким-небудь, пов'язаним з ним", - йдеться в заяві.

Він заявив, що розглядає "всі варіанти дій в юридичній площині щодо The Guardian".

Раніше компанія WikiLeaks запропонувала The Guardian парі на мільйон доларів і "голову" редактора.

"Пам'ятайте цей день, коли The Guardian дозволив серійну сфабриковану публікацію, яка повністю знищить репутацію газети. WikiLeaks готовий поставити The Guardian мільйон доларів і голову редактора, що Манафорт ніколи не зустрічався з Ассанжем", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, 21 серпня суд присяжних визнав американського політтехнолога Пола Манафорта винним за вісьмома пунктами з 18. Манафорт став першим із колишніх помічників Трампа, хто постав перед судом за обвинуваченнями у банківському та податковому шахрайстві. 30 жовтня минулого року Пол Манафорт здався ФБР. Манафорту та його діловому партнеру Ріку Гейтсу висунули обвинувачення по 12 пунктах, згодом Гейтс дав свідчення проти партнера.

Їх обвинувачують у "змові проти США, змові з метою відмивання грошей, діях у якості незареєстрованого іноземного агента, а також наданні неправдивих відомостей у межах закону про реєстрацію іноземних агентів (FARA) і неподанні звітів по закордонних банківських рахунках". Левова частка обвинувачень також пов'язана з діяльністю Манафорта в Україні.