UA / RU
Підтримати ZN.ua

Макрон відклав висунення своєї кандидатури на вибори президента Франції через ситуацію навколо України – ЗМІ

Водночас, за даними ЗМІ, висування Еммануеля Макрона на президентські вибори очевидне.

Президент Франції Еммануель Макрон відклав оголошення про висунення своєї кандидатури на президентські вибори, передає телеканал BFM TV із посиланням на джерело. Повідомляється, що причиною відстрочення стала ескалація відносин між Україною та РФ.

«Усю енергію він витрачає на врегулювання кризи в Україні, яка перетасовує карти. Важко спокійно увійти до костюму свого кандидата, коли війна біля воріт Європи», – заявило джерело телеканалу.

За його словами, висування кандидатури Макрона очевидне, але для офіційного висування потрібен слушний момент.

Вказано, що оголосити про свою участь у виборах президента Макрон планує протягом тижня до 28 лютого.

Читайте також: Макрон похвалив Зеленського за холоднокровність та кроки по деескалації на Донбасі

Повідомлялося, що президент США Джо Байден та президент РФ Владімір Путін погодилися з пропозицією Макрона обговорити безпеку в Європі. Порядок денний саміту буде сформований на зустрічі держсекретаря США Ентоні Блінкена та міністра закордонних справ РФ Сергія Лаврова 24 лютого.

Напередодні Макрон поговорив телефоном із президентами України Володимиром Зеленським та Росії Владіміром Путіним. Сторони обговорили ескалацію на Донбасі та загрозу російського вторгнення в Україну.

Макрон та Зеленський виступили за екстрене скликання Тристоронньої контактної групи та активізацію мирного процесу. Французький президент похвалив українського колегу за витримку у відповідь на російські провокації на Донеччині. З російським лідером Макрон обговорив агресивну політику Кремля та способи дипломатичної розрядки ситуації у регіоні.

Вразливість України в умовах, коли на сході російські війська, а на заході російські гроші та російський газ ні на секунду не дозволяють нашій країні, та й усьому західному світу, почуватися в цілковитій безпеці. Розуміння нейтралізації збройної живої сили у людства в принципі загальне, але сили грошей чи газу навіть усередині трансатлантичного блоку драматично відрізняються. Докладніше про те, як порушити плани агресора, читайте у статті  Дмитра Наталухи «Будапешт-2»: 10 кроків, які зупинять Путіна» в ZN.UA.