Президент Франції Емманюель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц та президент Польщі Анджей Дуда обговорили у Берліні ситуацію навколо України.
Вони виступили із спільною заявою, в якій закликали Росію знизити напруженість біля українських кордонів та розпочати змістовний діалог з безпеки в Європі, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"Три країни - Німеччина, Франція та Польща - будуть і надалі тісно консультуватися з партнерами по ЄС та союзниками по НАТО, щоб гарантувати мир і безпеку в євроатлантичному просторі", - йдеться у заяві.
Лідери держав закликали Росію знизити напруженість біля українських кордонів та вступити до змістовного діалогу про безпеку на європейському континенті. Вони наголошують, що "будь-яка подальша військова агресія Росії проти України спричинить важкі наслідки і матиме високу ціну".
Макрон заявив про різноформатний діалог з Росією і наголосив, що потрібно намагатися уникнути війни.
"Ми продовжимо діяти наступного тижня з простими цілями. По-перше, треба уникнути війни. Світ і стабільність на європейському континенті - це наше надбання, і ми вважаємо, що зобов'язані зробити все, щоб зберегти його", - сказав Макрон.
Президент Франції додав, що "прихильність до відновлення цього діалогу та виконання зобов'язань усіх сторін була висловлена публічно президентом Росії Володимиром Путіним і президентом України Володимиром Зеленським".
Макрон напередодні відвідав Москву, де провів переговори з Путіним, а пізніше побував у Києві та заявив про готовність Зеленського виконати Мінські угоди.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що Мінські угоди не можуть бути виконані на російських умовах, в основі яких прямий діалог між Україною та ОРДЛО. Глава українського МЗС також підкреслив, що хоч Мінськ і є базовим майданчиком для врегулювання ситуації на Донбасі, Україна не виконуватиме угоди в російській інтерпретації, оскільки вони суперечать українським національним інтересам.
Секретар РНБО Олексій Данілов застеріг Захід від примусу України до виконання Мінських угод. Він зазначив, що спроба їх реалізації може спровокувати внутрішні заворушення, які принесуть користь Москві.
Чому виконання політичної частини мінських домовленостей зруйнує Україну читайте у статті Тетяни Силіної «Трупна отрута «Мінська»: три способи уникнути страти України, яку задумав Путін».
Про те, чим ризикує Україна, якщо влада піддасться на шантаж Кремля у питанні врегулювання ситуації на Донбасі, читайте у матеріалі Михайла Лебедя "Пам'ятка Єрмаку: що не так із мінськими домовленостями".