UA / RU
Підтримати ZN.ua

Македонія та Болгарія відмовились від територіальних претензій

Країни ратифікували договір "про добросусідство".

Парламент Македонії ратифікував підписаний із Болгарією договір "про добросусідство, дружбу та співпрацю", що були ключовими умовами Євросоюзу для прийняття нових членів, повідомляє польське видання TVN24.

Македонія та Болгарія зробили важливий крок для подолання етнічних і територіальних конфліктів між країнами. Зокрема, сторони погодились відмовитись від територіальних претензій та заново переглянути спільну історію. Також країни знайшли компроміс у мовному питанні. Болгарія погодилася офіційно визнати назву мови, якою розмовляють громадяни Македонії, адже до підписання цього історичного документа болгарські науковці та політики вважали її лише своїм діалектом.

Лише після підписання цього договору Болгарія погоджувалася підтримати "сусідку" в прагненні вступити до Євросоюзу та НАТО. Зі свого боку, болгарська сторона вже ратифікувала угоду.

Проти договору виступила македонська опозиція, яка вважає його капітуляцією країни. Опозиціонери зазначають, що угода має серйозні недоліки, зокрема, у документі не згадується існування меншини в Болгарії.

Раніше Європейська комісія підготувала нову стратегію, відповідно до якої 2025 рік стане крайнім терміном для нової хвилі розширення, однак це стане можливим лише після врегулювання локальних суперечок на Західних Балканах. У ЄС зазначили, що "не будуть імпортувати двосторонні диспути".

Членство України у ЄС та НАТО також є пріоритетними для нашої держави, однак, за словами Петра Порошенка, це не перспектива 2018 року. Президент пропонує сконцентруватися на проміжних кроках: реалізація раніше підписаної Угоди про асоціацію, приєднання до Митного й Енергетичного союзів ЄС та Єдиного цифрового ринку.