UA / RU
Підтримати ZN.ua

Македонія направила на кордон з Грецією війська проти біженців

Македонія запровадила надзвичайний стан через наплив біженців з боку грецького кордону.

Македонські війська блокують кордон з Грецією, щоб запобігти в'їзд в країну біженців, тисячі з яких в останні тижні перетинали відкритий кордон, повідомляє Die Zeit.

Враховуючи таку кризу з біженцями, Македонія оголосила надзвичайний стан. Уряд в Скоп'є заявив, що не має наміру допускати подальшого "підвищення натиску" на південному кордоні з боку численних біженців. Щоб впоратися з кризою, прикордонний регіон повинен краще контролюватися, в тому числі за допомогою військових, вважає македонська влада.

Для біженців, які приїжджають з Греції, Македонія стала важливим транзитним маршрутом на шляху до північних країн ЄС. 19 червня парламент Македонії ухвалив новий закон про надання притулку, що практично повністю відкрило кордони. Майже 39 тисяч біженців (в більшості сирійці) були зареєстровані в минулому місяці, що у два рази більше, ніж у попередньому місяці.

Повідомлялося, що Великобританія і Франція мають намір підписати нову угоду щодо посилення заходів безпеки в тунелі під протокою Ла-Манш через почастішання випадків нелегального перетину мігрантами з Африки та Азії кордону між двома країнами по тунелю.

10 серпня Євросоюз виділив 2 мільярди 400 мільйонів євро на шестирічний період для допомоги країнам, які вирішують проблему мігрантів. Найбільшу частку отримає Італія - 560 млн євро, другим найбільшим одержувачем європейських коштів стане Греція – 470 млн євро.

У квітні 2015 року Євросоюзом був затверджений план по боротьбі з нелегальною міграцією, а також взяв нову програму допомоги мігрантам. У травні повідомлялося, що Єврокомісія запропонувала розподіляти мігрантів в країнах ЄС за квотним принципом - в залежності від економічних показників країни.

Як писав у статті для DT.UA Європу накриває вал нелегальної міграції Олексій Коваль, роблема вироблення спільної міграційної політики у рамках ЄС має не тільки економічну та гуманітарну складову, - на неї великою мірою впливають політичні розбіжності. Країни півночі й півдня Європи, країни "периферії" та ті, що розміщені всередині континенту, все ще обстоюють різні підходи.