Після «Бостонського чаювання» — протестної акції американських колоністів, які у 1773 році на знак протесту проти свавілля Ост-Індійської компанії скинули з англійських суден у бостонську гавань 342 ящики чаю, що стало рушієм американської революції, між Британією та Сполученими Штатами назріває новий дипломатичний скандал навколо улюбленого напою, пише CNN.
Британські ЗМІ обурила пропозиція американської науковиці готувати напій із із дрібкою солі.
Авторка книги про молекулярну кухню Мішель Франкл вважає, що додавання солі дозволяє зменшити гіркоту чаю. Серед інших порад науковиці — підігрівати кухоль для напою та молоко, яке додавати лише після наливання чаю.
Пропозиція викликала гарячу реакцію в соціальних мережах з боку британців, які, як відомо, мають власне уявлення про найкращу практику чаювання.
Коли трансатлантична напруженість досягла точки кипіння, втрутилося посольство США у Великій Британії, яке дистанціювалося від «екстремістської» Франкл.
«Ми не можемо залишатися осторонь, оскільки така обурлива пропозиція загрожує самій основі наших особливих відносин. Ми хочемо запевнити народ Великої Британії, що неймовірна ідея додавання солі до їх національного напою не є офіційною політикою Сполучених Штатів. І ніколи не буде», — написало посольство у дописі на X (раніше Twitter), який став вірусним.
Франкл також не знайшла розуміння і у британській пресі.
«Вчена з країни, де чай подекуди готують з теплої водою з-під крана, стверджує, що знайшла рецепт ідеальної чашки чаю», — написало Guardian.
«Професор Франкл наполягає на тому, що її висновки переконливі, незважаючи на те, що вона походить з країни, де чай відіграє другу скрипку після кави, і його зазвичай подають із льодом», — додає Daily Mail.
Тим часом у американському посольстві заявили, що «продовжуватимуть готувати чай належним чином — у мікрохвильовці».
Ця заява змусила втрутитись у дискусію Кабінет міністрів Великої Британії, який заявив, що він «повністю не згоден» із заявою посольства США.
«Чай можна приготувати лише за допомогою чайника», — йдеться у заяві.