UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лукашенко заявив про плани поставити російські С-400 на кордоні з Україною

Білорусь закупить у Росії зброї на $1 млрд доларів.

Самопроголошений президент Білорусі Алєксандр Лукашенко заявив про плани купити у Росії озброєння на суму понад $1 млрд, зокрема, йдеться про закупівлю російських зенітних комплексів С-400.

«Ми ведемо переговори і плануємо поставки С-400. Ми приділили питанням оборони і безпеки з Владіміром Путіним дуже багато уваги. Загалом це питання було вплетено в усі питання (переговорів - ред.). Я йому ще раз нагадав про С-400», - цитує Лукашенка державне агентство «БЕЛТА».

За словами Лукашенка, російські ЗРК можуть розмістити на білорусько-українському кордоні. У цьому контексті самопроголошений президент Білорусі знову звинуватив Україну в начебто «підігріванні» ситуації в країні.

«Зараз у нас повністю комплексами С-300 перекритий периметр на західному напрямку. Але у нас і південний напрямок додався. Ми з білоруськими генералами і росіянами обговорювали цю тему. Нас починають з півдня підігрівати. А що ще буде... Ми повинні готуватися - 1200 км кордон з Україною. Тому нам доведеться закривати і цей периметр. І ми вели саме мову про те, що С-400 нам знадобиться», - додав він.

Лукашенко також привітав проведення військових навчань «Захід-2021», в яких беруть участь ЗС Білорусі, Росії, Казахстану, Монголії та Киргизстану. Попри декларований «оборонний», маневри носять суто наступальний характер.

«Це один із найважливіших заходів підготовки збройних сил, який проводиться на тлі безперервної гібридної агресії з боку Заходу щодо Білорусі і Росії. Ми бачимо нові ризики і виклики на заході Союзної держави, загострення обстановки на кордонах держав-членів ОДКБ», - цитує Лукашенка «Білорусь Сьогодні».

Читайте також: Путін інкорпорував Білорусь до складу Росії – оглядач

Нагадаємо, 9 вересня російський і білоруський лідери Владімір Путін і Алєксандр Лукашенко у четвер, 9 вересня, узгодили всі 28 програм інтеграції Російської Федерації і Республіки Білорусь.

Росія і Білорусь підписали договір про створення Союзної держави в 1999 році. Документ передбачає тісну інтеграцію двох країн у політичній, економічній, військовій, валютній, культурній та інших сферах.

Лукашенко максимально ухилявся від наполегливих пропозицій Путіна про фактичне приєднання Білорусі до РФ. У публічному просторі Лукашенко дотримувався позиції «росіяни хочуть позбавити нас суверенітету, а ми думали, що вони - наші брати». Однак після чергових сфальсифікованих виборів і придушення масових протестів Лукашенко почав прискорено дрейфувати в бік Кремля.

За формального збереження суверенітету Білорусі її інкорпорація до складу Росії збільшує ризики в сфері безпеки для Балто-Чорноморського регіону в цілому та України зокрема. Про ризики Союзної держави Росії і Білорусі читайте в статті Володимира Кравченка «Росія «м'яко» анексувала Білорусь: що це означає для України» у ZN.UA.