UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лукашенко пообіцяв до кінця 2021 року проект нової Конституції Білорусі

Однак, що зміниться в Конституції Лукашенко не повідомив.

Проект нової білоруської Конституції буде готовий до кінця цього року, заявив самопроголошений президент Олександр Лукашенко в інтерв'ю на телеканалі "Росія 1", передає "Інтерфакс". Після цього, за його словами, проект Конституції винесуть на всебілоруський референдум.

Відповідаючи на питання про терміни такого референдуму Лукашенко заявив про те, що дану інформацію оприлюднять на всенародних зборах. Він також не виключив, що на цих зборах можуть обговорити поправки до Конституції. При цьому Лукашенко не конкретизував, що принципово нового з'явиться в Конституції.

"До кінця не сформовані основні пропозиції щодо зміни... я позначав деякі - про перерозподіл повноважень, про партійне будівництво. Це політичні питання, в економіці ми залишимо пропозицію, щоб у нас було соціально орієнтовану державу", - сказав самопроголошений президент.

Читайте також: Лукашенко назвав Путіна другом, а Зеленського – ні

Нагадаємо, в листопаді минулого року Лукашенко заговорив про те, що в Конституцію Білорусі потрібно внести поправки. За його словами, це потрібно для того, щоб при необхідності, коригувати повноваження глави держави. При цьому в серпні, на тлі протестів проти результатів президентських виборів, Лукашенко говорив про те, що нові вибори глави держави в Білорусі можливо провести після прийняття нової Конституції.

У Білорусі з початку серпня тривають протести проти режиму Олександра Лукашенка, спровоковані фальсифікацією президентських виборів і міліцейським насильством проти громадян. За цей час тисячі людей були затримані і побиті силовиками, щонайменше п'ятеро протестувальників загинули. Десятки людей зникли безвісти.

2 жовтня Рада Євросоюзу підтвердила попередньо узгоджені  лідерами ЄС санкції проти Білорусі. У санкційні списки потрапили 40 осіб, яких в ЄС вважають причетними до фальсифікації виборів і насильства проти протестувальників.

Спочатку Лукашенка у списку не було, однак 12 жовтня Рада ЄС прийняла висновки щодо подій в Білорусі, в яких підтверджується готовність ввести санкції проти офіційних осіб країни, включно з диктатором Лукашенком.

Також санкції проти режиму Лукашенка ввели Велика Британія і Канада. Офіційний Київ «поставив на паузу» контакти з Мінськом. Верховна Рада визнала вибори в Білорусі сфальсифікованими і підтримала введення санкцій.