UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лукашенко оголосив державним святом день вторгнення СРСР до Польщі

Угоду з нацистами Лукашенко назвав «актом історичної справедливості»

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заснував нове державне свято 17 вересня - день, коли СРСР в 1939 році вторгся на територію Польщі і розділив її з нацистською Німеччиною. Лукашенко назвав нове свято «Днем народної єдності». Про це повідомляє « Белта ».

«Цей день став актом історичної справедливості по відношенню до білоруського народу, розділеного проти його волі в 1921 році за умовами Ризького мирного договору», - повідомила прес-служба Лукашенка.

У повідомленні уточнили, що «відновлена в 1939 році єдність дозволила Білорусі вистояти в роки Великої Вітчизняної війни, зайняти почесне місце в міжнародному співтоваристві, стати одним із співзасновників Організації Об'єднаних Націй».

«Сьогодні білоруський народ єдиний у виборі стратегічного курсу на розбудову сильної, суверенної і процвітаючої країни. Встановлення Дня народної єдності 17 вересня підкреслює спадкоємність поколінь, непорушність і самодостатність білоруської нації та державності», - додають в заяві.

Ризький мирний договір підписали 18 березня 1921 року, між представниками РРФСР і УРСР, з одного боку, і Польщі - з іншого. Він закінчив радянсько-польську війну 1919-1920 років і закріпив поділ українських і білоруських земель між Польщею і радянськими республіками.

Вторгнення радянських військ до Польщі в 1939 році відбулося згідно таємної частини пакту Ріббентропа-Молотова і призвело до остаточної окупації Польщі СРСР і нацистською Німеччиною на початок жовтня 1939 року.

Читайте також: В Японії знайшли лист Ріббентропа радянському розвіднику Зорге

Нагадаємо, що глава Росії Володимир Путін опублікував статтю в американському журналі National Interest, в якій дав оцінку подіям Другої світової війни і назвав «причини» її виникнення.

Операцію між Гітлером і Сталіним, оформлену в пакті Молотова-Ріббентропа Путін назвав необхідністю і не вважає, що вона стала головною причиною Другої світової.