UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лукашенко готовий займатися виробництвом російської вакцини від коронавірусу

Диктатор заявив, що над цим питанням потрібно працювати "без шуму і пилу".

Білоруський диктатор Алєксандр Лукашенко заявив, що російську вакцину від коронавірусу можна виробляти на території республіки. Про це повідомляє "Пул Первого"

"Я вчора розмовляв з президентом Росії, дуже серйозна заклопотаність, дуже серйозна. Він сам запропонував, каже, якщо у тебе є бажання, ми можемо вам (надати) матеріал для вакцин. Каже, розгортай виробництво, ми все зробимо, виробляєте вакцину для себе, хочете - продавайте. Якщо вас російська вакцина влаштовує - вивчіть питання і внесіть термінові пропозиції по організації виробництва ", - заявив Лукашенко на останній нараді. 

Диктатор зазначив, що над цим питанням потрібно працювати "без шуму і пилу". За його словами, виробництво вакцини коштує значних коштів, а Путін запропонував робити це "на дружніх підставах". 

Читайте також: Після винайдення ефективної вакцини проти COVID-19 може з’явитися «вакцинний туризм» — Bloomberg

Відзначимо, президент Володимир Зеленський анонсував виробництво української вакцини від коронавірусної інфекції. Її розробкою займалися більше пів року і зараз вона проходить тестування.

Також повідомлялося, що в український протокол лікування COVID-19 «Ремдесівір» (торгова назва Veklury) був включений ще в березні. На початку епідемії його виробляла тільки американська фармакологічна компанія Gilead Sciences, Inc., пізніше передала ліцензії на виробництво для 127 країн азіатського ринку дев'яти компаніям в Індії, Єгипті та Пакистані. Однак доцільність закупівлі залишається під питанням. 15 жовтня ВООЗ оприлюднила дослідження, в якому зазначається, що «Ремдесівір» не впливає на смертність, або зменшує потребу в вентиляції легенів. Деякі фахівці стверджують, що препарат може бути ефективним тільки на ранніх стадіях.

"Ремдесівір" став першим препаратом у США, який для лікування пацієнтів з коронавірусною інфекцією COVID-19 схвалило Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США. "Ремдесівір" раніше вже позитивно відрекомендував себе в боротьбі з лихоманкою Ебола.