UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лубінець: Ми зафіксували 255 випадків вилучення українських дітей соцслужбами у країнах Євросоюзу

Найгірша ситуація, каже омбудсмен, склалася в Німеччині — там зафіксовано 71 такий випадок, далі йдуть Польща (33), Італія (25), Чехія (24) та Швеція (17).

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець заявив, що наразі відомство фіксує збільшення кількості вилучення українських дітей соціальними службами держав Європейського Союзу. Про це повідомляє NV.

Зазначається, що станом на 31 грудня 2023 року Офіс уповноваженого отримав інформацію від Національної сервісної соціальної служби про 255 українських дітей, яких за кордоном забрали місцеві соціальні служби.

Лубінець підкреслив, що розповсюдженою причиною таких ситуацій є відсутність відповідних документів у батьків та інших законних представників, а також неналежне, за законодавством ЄС, виконання батьківських обов’язків, тобто підвищення голосу, будь-який фізичний вплив на дитину з метою заспокоїти, залишення без нагляду дорослих на тривалий час тощо.

За його словами, на рішення соцорганів може вплинути агресивна поведінка самих дітей або невідвідування ними школи.

Найгірша ситуація, додав він, склалася в Німеччині — там зафіксовано 71 такий випадок, далі йдуть Польща (33), Італія (25), Чехія (24) та Швеція (17).

Читайте також: Статус зниклого безвісти: омбудсмен пояснив, хто може його отримати

Станом на лютий 2024 року, за оцінками ООН, кількість українських біженців із різним статусом захисту, які перебувають за кордоном, становила 6,48 мільйона осіб. Але з огляду на неможливість перевірити дані про біженців у РФ і Білорусі, проблеми подвійного обліку (реєстрація в кількох країнах) і транзиту (переміщення біженців по світу) більш реальною оцінкою виглядає дещо нижча цифра — 3,8–4,7 мільйона українців за кордоном. І їхнє повернення є непростим для вирішення завданням. Детальніше про це читайте у матеріалі В’ячеслава Черкашина "Вимушена міграція: що потрібно, аби українці таки повернулися із закордону".