В оголошенні міністра міжнародної торгівлі Великої Британії йдеться про "контрзаходи у сфері торгівлі", а не про "санкції", й після аналізу доказової бази Лондон має намір зберегти ці контрзаходи стосовно Росії. Про це йдеться у заяві британского посольства у Києві. Раніше з'явилася інформація про нібито очікуване зняття частини торгівельних санкцій з РФ.
Тим часом у посольстві зазначили, що згідно з правилами Світової організації торгівлі, такі контрзаходи допомагають захистити бізнес від збитків, спричинених недобросовісною конкуренцією або непередбаченими стрибками імпорту. Вони ґрунтуються на економічних фактах і не виходять з політичних міркувань.
Повідомлення про наміри – це оголошення про те, що після аналізу відповідної доказової бази Британія має намір зберегти відповідні контрзаходи стосовно Росії (за підсумками перегляду), а не скасувати їх, пояснюють дипломати.
Зазначається, що після виходу з Євросоюзу Британія вступила у перехідний період, упродовж якого залишається частиною єдиного ринку і митного союзу ЄС. У цей період Лондон продовжить застосовувати наявні захисні інструменти ЄС у сфері торгівлі на кордонах Британії.
Планується зберегти 43 зі 106 чинних захисних контрзаходів ЄС у рамках власної системи захисту торгівлі. Управління торговельного захисту перегляне кожен зі 43 контрзаходів, щоб переконатися у їхній відповідності потребам різних галузей британської економіки.
У посольстві наголошують, що аналіз визначить, чи слід продовжувати застосовувати ті чи інші заходи та на якому рівні, коли Британія розпочне незалежну торговельну політику. Інструменти захисту, про які йшлося в оголошенні, є першими зі 43, що підлягають перегляду. У прийдешні місяці планується публікація низки таких оголошень.
Також, підкреслюється, що Британія планує дотримуватися політики санкцій ЄС. У перехідний період Лондон повною мірою використовуватиме повноваження, передбачені національним законодавством про санкції, але буде обмежений у питанні запровадження заходів самостійно. Коли перехідний період завершиться, британці планують зберегти всі чинні, запроваджені на рівні ЄС санкції, йдеться у заяві.
Британія продовжить тісно співпрацювати та координувати політику санкцій щодо Росії з міжнародними партнерами, зокрема США, ЄС та Великою сімкою, на політичному й на технічному рівні, додали у посольстві.
Раніше повідомлялося, що 31 січня Велика Британія офіційно вийшла з Європейського Союзу. З 1 лютого для Британії розпочався перехідний період. Протягом перехідного періоду Велика Британія продовжить застосовувати закони ЄС, але більше не буде представлена в інститутах Європейського союзу.
Детальніше про вихід Британії з ЄС читайте у статті Олексія Коваля "Brexit: піти гідно".