UA / RU
Підтримати ZN.ua

Литва закупить 4 мільйона йодовмісних таблеток на випадок аварії на білоруській АЕС

Таблетки планується закупити до того, як Островецьку АЕС введуть в експлуатацію.

Литва сумнівається в безпеці атомної станції, що будується в Білорусі за допомогою Росії. Всі протести і спроби припинити будівництво не увінчалися успіхом, і Литва вважає це будівництво своєю великою дипломатичною невдачею. Але ситуація така, що тепер треба дбати про безпеку проживаючих неподалік людей.

Литва закупить 4 млн. йодовмісних таблеток на випадок аварії на споруджуваній в Островці білоруській АЕС, повідомляє Нова газета Балтія з посиланням на 15min.lt. Таблетки планується закупити до того, як Островецьку АЕС введуть в експлуатацію.

Литва веде переговори про закупівлю йодовмісних таблеток з Австрією. Сума операції складе близько мільйона євро. Австрійські виробники навіть погодилися знизити витрати на упаковку таблеток.

Таблетки з вмістом йоду будуть роздавати не всім - їх отримають жителі Литви, які проживають у 100-кілометровій зоні від Островецької АЕС, в тому числі жителі литовської столиці.

"Позиція Литви щодо поширення таблеток йоду для всіх, хто живе в 100 кілометрах від електростанції, досить жорстка. Навіть у Білорусі такі таблетки будуть поширюватися серед тих, хто живе на відстані 30 кілометрів від АЕС. У Бельгії йодовмісні медикаменти поширюють серед мешканців 20-кілометрової зони від АЕС, а у Фінляндії - п'ятикілометрової", - сказав радник урядового управління по управлінню ризиками і запобігання криз Ауримас Лауциус.

Таблетки йоду допомагають зменшити накопичення радіоактивного випромінювання в щитовидній залозі.

Білорусь планує запустити перший блок АЕС восени цього року, але, можливо, дата запуску буде відкладена.

Будмайданчик Білоруської АЕС розташований біля північно-західної межі Республіки Білорусь у 18 км від міста Островець у Гродненській області, в 50 км від столиці Литви Вільнюса. Згідно з планами, перший блок АЕС має бути введений в експлуатацію у 2019 році, другий – у 2020 році.

Головний партнер Білорусі в проекті будівництва АЕС – російська компанія "Атомстройекспорт", як субпостачальники виступають білоруські виробничі організації.