UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ліси на планеті стрімко зникають. Понад 100 країн зобов'язалися зупинити обезліснення до 2030 року

Ліси поглинають близько 30 відсотків викидів вуглекислого газу та не дають Землі нагріватися.

На кліматичному саміті ООН понад 100 країн пообіцяли зупинити та повернути назад втрату лісів та деградацію земель до кінця 2030 року, підкріплюючи цю угоду $19 млрд державних та приватних коштів, які будуть інвестовані у захист та відновлення лісів.

Спільну заяву, опубліковану на кліматичних переговорах COP26 у Глазго у понеділок, підтримали лідери таких країн, як Бразилія, Росія, Індонезія та Демократична Республіка Конго, на частку яких припадає 85% світових лісів.

ДБР

Декларація лідерів з лісів та землекористування охоплюватиме ліси загальною площею понад 33 мільйони квадратних кілометрів, йдеться у заяві офісу прем'єр-міністра Великої Британії від імені лідерів.

"У нас буде шанс покласти край довгій історії людства як підкорювача природи, а натомість стати її зберігачем", - сказав Борис Джонсон, назвавши цю угоду безпрецедентною.

Читайте також: Китай ізолюється від боротьби з кліматичними змінами - Business Insider

У вівторок запустили цілу низку додаткових урядових та приватних ініціатив, покликаних допомогти у досягненні цієї мети, включаючи мільярдні зобов'язання для корінних народів, що охороняють ліси та стійке сільське господарство.

За даними некомерційного Інституту світових ресурсів (WRI), ліси поглинають близько 30% викидів вуглекислого газу. Ліси виводять викиди з атмосфери та не дають їм нагрівати планету.

Читайте також: Китай ізолюється від боротьби з кліматичними змінами - Business Insider

Однак цей природний кліматичний буфер швидко зникає. Згідно з даними ініціативи WRI щодо відстеження обезліснення Global Forest Watch, у 2020 році світ втратив 258 тисяч квадратних кілометрів лісу. Це майже половина від всієї території України.