UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лідери п'яти європейських держав просять Брюссель розібратися з розподілом вакцин від COVID-19

Постачання вакцин розподілені не пропорційно між країнами.

Австрія, Чехія, Словенія, Болгарія і Латвія закликали провести європейський саміт, щоб обговорити дисбаланс у розподілі вакцин проти коронавірусу між державами ЄС.

Про це йдеться в спільному листі цих держав, опублікованому в суботу, 13 березня, повідомляє The Local.

"Ми закликаємо вас... як можна швидше провести обговорення цього важливого питання серед лідерів ЄС", - йдеться в листі, направленому главі Єврокомісії Урсулі фон дер Ляєн і голові Європейської Ради Шарлю Мішелю.

У листі підкреслюється, що "постачання вакцини деякими фармацевтичними компаніями в ряд країн ЄС, здійснюються не за принципом справедливості".

"Якщо ця система збережеться, то вона продовжить створювати і нарощувати величезні диспропорції серед держав-членів до літа, в результаті чого деякі країни змогли б досягти колективного імунітету за кілька тижнів, а інші сильно відстали б", - наголошується в ньому.

Канцлер Австрії Себастьян Курц в п'ятницю заявив, що деякі країни ЄС могли таємно від інших держав підписати контракти на додаткові постачання вакцини проти коронавірусу COVID-19. На його думку, система постачання "не відповідає системі квот на душу населення".

Канцлер Австрії Себастьян Курц. Фото The Local

Вакцинація в ЄС почалася в грудні минулого року. Європейський регулятор на цей момент схвалив три вакцини від коронавірусу - виробництва компаній Pfizer-BioNTech, Moderna та AstraZeneca.

Читайте також: Румунія призупиняє використання вакцини AstraZeneca

ЄС розробив план з розподілу вакцин між країнами-членами. В останні місяці ЗМІ часто критикують цей план, вважаючи, що він забезпечує дуже повільні темпи вакцинації населення.

Раніше єврокомісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон заявив, що "колективний імунітет" від коронавірусу в країнах Євросоюзу може бути досягнутий уже до кінця літа поточного року.

Він зробив цю заяву на брифінгу в Брюсселі з урахуванням скорочення постачання вакцини від компанії AstraZeneca в країни Єврозони.

AstraZeneca повідомила Єврокомісії про скорочення постачання вакцин в країни ЄС в березні на 25% і журналісти запитали Бретона про наслідки цього кроку.

"Я переконаний, що ми зможемо досягти" колективного імунітету "до кінця літа", - сказав Бретон.

Він додав, що в четвер ЄС дозволив використання вакцини компанії Johnson & Johnson, що дозволить збільшити масштаби вакцинації населення.

Також повідомлялося, що пандемія коронавірусу поділила країни світу на три типи. Перша група країн має багато випадків COVID-19, але проводить відносно швидку кампанію вакцинації, наприклад Америка і Великобританія. Друга група включає Австралію, Японію і Китай, де мало вакцини, але також і мало випадків хвороби. Остання група країн стосується регіонів з великою кількістю нових випадків коронавірусу із занадто в'ялими темпами вакцинації. Континентальна Європа - фактично єдиний великий і багатий регіон у світі, який зіткнувся з проблемами з масовою вакцинацією, пише The Economist.