UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лідери ЄС підтримали нові санкції проти Ірану

Вони сподіваються, що це пом'якшить відповідь Ізраїлю.

Лідери Європейського Союзу в середу вирішили посилити санкції проти Ірану після того, як атака Тегерана на Ізраїль, здійснена за допомогою безпілотників, змусила світові держави шукати шляхи запобігання ширшому конфлікту на Близькому Сході, пише Reuters.

Саміт у Брюсселі є першою зустріччю 27 національних лідерів ЄС після суботньої атаки, більш ніж через півроку після початку війни між Ізраїлем і підтримуваним Іраном палестинським бойовим угрупуванням ХАМАС.

Ізраїль дав зрозуміти, що відповість, але не сказав, як саме. Лідери ЄС засудили іранську атаку, підтвердили свою відданість безпеці Ізраїлю і закликали всі сторони запобігти подальшому загостренню напруженості, в тому числі в Лівані.

«Ми вважаємо, що дуже важливо зробити все, щоб ізолювати Іран», — заявив головуючий на саміті Шарль Мішель, додавши, що нові санкції проти Ісламської Республіки будуть спрямовані на компанії, які беруть участь у виробництві безпілотників і ракет.

Читайте також: Байден запровадив додаткові санкції проти іранських фінансових установ

Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що важливо, щоб Ізраїль «не відповів масованою атакою».

Італія напередодні переговорів G7 окремо виступила на підтримку санкцій проти постачальників зброї, пов'язаних з атакою на Ізраїль, а також тих, хто стоїть за атаками на кораблі в Червоному морі.

Міністри закордонних справ ЄС мають продовжити роботу над санкціями в понеділок. Сполучені Штати та їхні західні союзники сподіваються, що нові кроки проти Ірану допоможуть обмежити ізраїльську помсту.

ЄС вже має кілька програм, спрямованих проти Ірану за порушення прав людини, розповсюдження зброї масового знищення та підтримку Тегераном війни Росії в Україні.

Читайте також: Україна може відійти на другий план, зважаючи на більшу увагу ЄС до Близького Сходу — Politico

Німеччина, Франція та кілька країн ЄС розглядають можливість розширення схеми, яка має на меті обмежити постачання іранських безпілотників до Росії шляхом включення в неї постачання ракет щоб перешкодити їх передачі іранським проксі на Близькому Сході.

Прем'єр-міністр Біньямін Нетаньяху заявив, що Ізраїль самостійно прийматиме рішення про те, як захищати себе.