UA / RU
Підтримати ZN.ua

Лідер вірменської опозиції Пашинян закликав країну до нових протестів

Опозиціонер заявив, що ніхто не допустить збереження влади правлячої партії після відставки Саргсяна.

Лідер опозиційного руху, депутат парламенту Вірменії Нікол Пашинян закликав своїх прихильників знову зібратися на мітинг вранці у середу, 25 квітня, після того, як зустріч з в.о. прем'єр-міністра Кареном Карапетяном була скасована, повідомляє Інтерфакс.

"Якщо Республіканська партія (очолювана екс-прем'єром Сержем Саргсяном правляча партія – ред.) готова з нами обговорити нашу повістку, вони знають мої контакти і можуть зустрітися зі мною завтра, і ми доведемо нашу революцію до кінця. Але оскільки є основи вважати, що цього не відбудеться, закликаю розпочати масові акції громадянської непокори і зібратися вранці в 11:00 на площі Республіки", – сказав Пашинян.

Опозиціонер заявив, що протягом тижня повинні бути проведені нові вибори прем'єр-міністра.

"У разі висунення кандидата від Республіканської партії сила нашого руху збільшиться. На посаду прем'єра повинна бути висунута лише кандидатура від оксамитової революції... ніхто не збирається стежити, як у правлячій партії після відставки прем'єра Сержа Саргсяна намагаються зберегти свою владу", - зазначив Пашинян.

З 31 березня в Єревані проходять масові протести проти прем'єр-міністра Сержа Саргсяна, який займав пост президента країни з 2008 по 2018 роки. Вірменія змінила конституцію в 2015 році і стала парламентсько-президентською республікою. Великі повноваження отримає прем'єр-міністр.

22 квітня прем'єр-міністр Серж Саргсян зустрівся з лідером опозиції, депутатом національних зборів Ніколом Пашиняном. Сторони не дійшли згоди, Саргсян відмовився йти у відставку.

У той самий день правоохоронці затримали опозиційних лідерів Нікола Пашиняна, Сасуна Мікаеляна і Арарата Мірзояна за обвинуваченням у незаконному проведенні зборів. Загалом на протестах 22 квітня були затримані близько 300 осіб, поліція застосовувала спецзасоби для розгону демонстрацій. 15 постраждалих госпіталізовані.

23 квітня протести у Вірменії продовжилися, до демонстрантів приєдналися групи військовослужбовців миротворчої бригади на чолі з підполковником. Також із СІЗО було звільнено лідера опозиції Пашиняна. За його словами, це свідчить про те, що "влада перейшла до народу".

У зв'язку з подіями Серж Саргсян прийняв рішення про свою відставку з поста прем'єр-міністра Вірменії, про що заявив особисто. Також він додав, що помилявся і що повністю виконує вимоги протестувальників, а також побажав миру і логіки своїй країні. На екстреному засіданні уряду в понеділок, 23 квітня, виконуючим обов'язки прем'єр-міністра був призначений перший віце-прем'єр-міністр Карен Карапетян.

Детальніше про ситуацію у Вірменії читайте у матеріалі Володимира Кравченка "Оксамитова революція" з вірменською специфікою" у тижневику "Дзеркало тиждень. Україна".