Голова проросійської партії "Сербська ліга" Олександр Джурджев закликав уряд Сербії звернутися до президента Російської Федерації Володимира Путіна з проханням ввести війська у Косово для "захисту сербського народу від терору".
""Сербська ліга" (SL) попереджає, що миротворці ООН і EULEX у Косові не можуть захистити сербський народ від терору, вчиненого албанськими терористами, хоча їхнє головне завдання полягає у збереженні миру, забезпеченні стабільності та безпеки", - йдеться у заяві лідера "Сербської ліги", опублікованій на сайт партії.
У зв'язку з цим Джурджев закликав "розгорнути на території Косова і Метохії 999 солдатів відповідно до резолюції 1244 Ради Безпеки ООН". А також почати переговори з Росією про введення в Косово російських миротворців.
У заяві також йдеться про те, що РФ може брати участь у врегулюванні ситуації у Косові "за прикладом врегулювання кризи в Сирії". Також Косово зветься у ній "південної сербською провінцією".
Нагадаємо, напередодні в місті Косовська-Мітровиця застрелили 64-річного лідера громадського руху "Свобода, демократія, правда" Олівера Івановича. Медикам не вдалося врятувати смертельно пораненого Івановича. Вбивці випустили у політика п'ять куль.
Косово - це колишня сербська провінція, близько двох мільйонів жителів якої, у переважній більшості, є етнічними албанцями. Це одна з найбідніших країн Європи. Вона оголосила про свою незалежність від Сербії у 2008 році. Більш ніж 110 країн визнали незалежність цієї країни, крім Росії і Сербії. П'ять членів ЄС - Греція, Іспанія, Кіпр, Словаччина і Румунія також відмовляються визнати незалежність Косово.
Як пише у своїй статті експерт Олена Снігир, останніми роками Західні Балкани не перестає лихоманити. Сербія, Македонія, Боснія і Герцеговина є, поряд з Україною, ще одним полем цивілізаційного протистояння Росії і Заходу. Відносною безпекою можуть насолоджуватися лише Словенія та Хорватія, які інституційно, економічно і політично сильнішими за своїх сусідів. Що ж стосується вразливості Сербії, Боснії і Герцеговини, Македонії, а до недавнього часу і Чорногорії, то вона проявляється по-різному, проте має однакові корені – слабкість демократичних інститутів, корупція, низький рівень добробуту населення, високий рівень організованої злочинності.
Вразливість регіону робить його зручною мішенню для реалізації російських амбіцій щодо розширення сфери свого впливу в Європі. Разом із тим Західним Балканам однозначно пощастило в тому, що їхні проблеми є проблемами і Європейського Союзу.