Опитування показують, що при виході у другий тур ультраправої Марін Ле Пен проти Франсуа Фійона або Еммануеля Макрона, вона програє будь-якому з двох кандидатів. Однак опитування враховують тільки настрої виборців, які можуть не збігатися з реальними результатами голосування, пише Politico.
Видання посилається на прогнози французького фізика Сержа Геляма, який раніше передбачав перемогу Дональда Трампа і результати референдуму про вихід Британії з Євросоюзу. За словами Геляма, головною проблемою соцопитувань є те, що вони не враховують фактора явки на голосуванні. Вчений зазначає, що відхилення, яке дає неучасть у голосуванні різних груп виборців, зростає у "брудних кампаніях", де існує безліч компромату на різних кандидатів.
При цьому Гелям зазначає, що для перемоги у другому турі Ле Пен необхідно відхилення в явці серед різних груп у 20%, коли цей показник цілком може сягати і 30%. Особливо це стосується другого туру, де будуть голосувати не тільки прихильники певного кандидата, але і противники Ле Пен. Останні можуть просто не піти на виборчі дільниці, проігнорувавши вибори в цілому.
Деякі опитування дають Ле Пен відставання від Макрона в 30%. У такому разі її поразка практично неминуча. Однак у випадку 20% відставання і менше, як показують деякі інші опитування, голова "Національного фронту" цілком може перемогти, мобілізувавши свій електорат краще, ніж опоненти.
Тим часом, Ле Пен і Макрон лідирують у соцопитуваннях на президентських виборах Франції. У першому турі за Ле Пен готові проголосувати 26% респондентів, за Макрона - 25,5%. Третім залишається кандидат "Республіканців", екс-прем'єр Франсуа Фійон - 19%.
Нагадаємо, що президентські вибори у Франції відбудуться у два раунди - 23 квітня і 7 травня 2017 року.
Більше про вибори у Франції читайте у статті Надії Коваль "Хто зробить Францію новою?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".